
Bendrai pagal programą „Erasmus+“ finansuojamo projekto „CybARverse” tikslas – padėti informacinių technologijų ir kitų dalykų mokytojams bei dėstytojams įgyti skaitmeninių kompetencijų pasitelkiant įtraukiąsias papildytos realybės ir virtualios realybės technologijas. Daugiausia dėmesio skiriama kibernetinių atakų atpažinimui ir tinkamam reagavimui į jas.
Projektas siekė didinti informuotumą apie kibernetinio saugumo svarbą, prisidėti prie nacionalinių darbotvarkių įgyvendinimo bei prie skaitmeninio, ekologiškesnio ir labiau įtraukiančio mokymo ir mokymosi.
Šio projekto veiklos siekė parengti daugiau skaitmeninių kompetencijų turinčių mokytojų ir dėstytojų. Tuo jis prisidėjo ne tik prie asmeninės kibernetinio saugumo kompetencijos ugdymo, bet taip pat suteikė priemonių ir švietimo įstaigų kibernetinio atsparumo didinimui. Keturiuose bandomuosiuose mokymuose projekto partnerių šalyse kvalifikaciją patobulino ne mažiau kaip 80 mokytojų ir dėstytojų.
Projekto metu sukurta, išbandyta ir paskelbta 17 įtraukiosiomis technologijomis papildytų kibernetinio saugumo mokymo ir mokymosi scenarijų – pamokų anglų, lietuvių, graikų, rumunų ir maltiečių kalbomis. Kviečiame mokytis!
Projekto trukmė – 2 metai.
Projekto įgyvendinimą finansavo programa „Erasmus+“.
Projektą koordinavo asociacija „Langas į ateitį“.
Projekto partneriai: S.C.P. Serv Limited (Kipras), Kipro kompiuterių draugija (Kipras), Tech.mt (Malta) ir EOS fondas (Rumunija).
Projekto svetainė: www.cybarverse.eu.
Kibernetinio saugumo kvalifikacijos poreikio Lietuvoje tyrimo ataskaita (anglų k.).
Kibernetinio saugumo kompetencijos modelis (anglų k.).
Projekto rezultatai (metodika, pamokos) gali būti nesunkiai pritaikomi ir naudojami kitose šalyse, profesinio mokymo sistemoje, neformaliojo suaugusiųjų mokymo įstaigose, taip pat kaip studijų programos komponentas.