IRT mentorystės centras yra sudėtinis mišrus suaugusiųjų judumas, vykdomas pagal projektą TEACH FOR FUTURE (Suaugusiųjų švietimo transformacija pasitelkiant inovacijas, technologijas ir verslumą), finansuojamą pagal programą „Erasmus+“. Projektą koordinuoja Rumunijos nacionalinė bibliotekų ir bibliotekų asociacija (ANBPR) ir įgyvendina kartu su partneriais iš Bulgarijos ir Graikijos (Bulgarijos pasaulinių bibliotekų fondas ir paveldo išsaugojimo iniciatyva, Graikija), taip pat asocijuotaisiais partneriais iš visų trijų dalyvaujančių šalių (Rumunijos nacionalinė biblioteka, Bukarešto miesto biblioteka, Octaviano Gogos apskrities biblioteka Kluže, Panait Istrati apskrities biblioteka Brăiloje, Kįjoni Jįnos Harghita apskrities biblioteka, Bulgarijos biblioteka ir Bulgarijos informacijos asociacija, taip pat „Mokymasis gyvenimui“ (Graikija).
Bendras šios iniciatyvos tikslas – padidinti suaugusiųjų skaitmeninių įgūdžių lygį pagal tarptautinį ICDL standartą, taip pat išplėsti su skaitmeniniais įgūdžiais susijusių aukštos kokybės mokymo, testavimo ir sertifikavimo galimybių suaugusiesiems pasiūlą.
IRT mentorystės centras, kaip ir visas projektas TEACH FOR FUTURE, yra novatoriško, kūrybiško ir daugiadisciplininio požiūrio į suaugusiųjų švietimą IRT temomis dalis, daugiausia dėmesio skiriant mišrių suaugusiųjų mokymo renginių organizavimui, kuriais skatinamos inovacijos ir kūrybiškumas bei remiama emancipacija ir bendradarbiavimas bei praktinis mokymasis. Šia kryptimi iniciatyva prisideda prie suaugusiųjų švietimo veiklos plėtojimo atsižvelgiant į kintančias Europos darbo rinkos tendencijas, taip pat prie suaugusiųjų švietimo metodų raidos apskritai.
2022 m. Bukarešte vykusiame pirmojoje IRT mentorystės centro laidoje 30 besimokančių suaugusiųjų iš Rumunijos, Graikijos ir Bulgarijos mokėsi trimačio modeliavimo ir spausdinimo, vaizdų redagavimo, skaitmeninės rinkodaros ir internetinių bendradarbiavimo priemonių, taip pat keitėsi gerąja patirtimi ir sukūrė originalius rezultatus taikydami naujai įgytus įgūdžius. Centro renginių dalyviams suteikta daugiau galimybių įsidarbinti, taip pat padidėjo jų gebėjimai integruoti technologinius pokyčius į kasdienį darbą, įsitraukti į socialinę veiklą ir tobulėti profesionaliai ir asmeniškai. Mentorystės centre įgyti įgūdžiai taip pat turi didelį potencialą plisti besimokančiųjų bendruomenėje. Galiausiai šie rezultatai yra atspirties taškas būsimam dalyvaujančių organizacijų bendradarbiavimui.