Bendruomenių įtinklinimas - tvarus žingsnis pasitelkiant vietos iniciatyvas

2021-09-03
Konkurso diagrama

Projektas „Prisijungusi Lietuva“ visas šalies vietos bendruomenes skatino įgyti skaitmeninių įgūdžių ir juos pritaikyti praktiškai, taip užtikrinant šių įgūdžių tvarumą bei geresnę gyvenimo aplinką bendruomenėje. Tam buvo ne tik pasiūlyti mokymai bendruomenių skaitmeniniams lyderiams bei nariams, bet ir surengtas konkursas visoms vietos bendruomenėms, norinčioms plačiau pritaikyti internetinės erdvės galimybes kasdienėje bendruomenės veikloje. Konkurso tikslas – paskatinti bendruomenes dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, naudojant informacines ir ryšių technologijas kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas ir paskatinti gyventojus naudotis internetu.

Daugelis bendruomenių pristatė planus, kaip sukurti tai, ko joms labiausiai trūksta. Bendruomenių projektai buvo skirti patenkinti bendruomenės narių poreikius, sudaryti jiems geresnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti verslu skaitmeninėje erdvėje, skatinti bendruomeniškumą, įtraukti naujus bendruomenės narius į bendruomenės veiklas. Taip pat buvo siūloma, kaip įtraukti socialinėje atskirtyje esančius žmones, paskatinti senolius naudotis internetu, suaktyvinti jaunimą ir viešinti bendruomenės veiklas internetinėje erdvėje.

Visi projektai buvo suskirstyti į penkias kategorijas: internetinės svetainės, e. leidiniai, e. parduotuvės ir paslaugos, įvairialypė terpė, programėlės ir QR kodai. Daugiausia projektų buvo internetinių svetainių kategorijoje, siekiantys jas sukurti, atnaujinti, diegti papildomas funkcijas bei kurti naujus įskiepius.

Net 120 bendruomenių tapo konkurso laimėtojomis ir gavo galimybę įgyvendinti savo bendruomenės įtinklinimo idėjas. Konkursas paskatino sukurti daug įdomių bendruomenių internetinių svetainių, mobiliųjų programėlių, elektroninių leidinių, interaktyvių pažintinių maršrutai ir kitų dalykų.

Kiekviena konkurse dalyvavusių bendruomenių pajuto teigiamus pokyčius: į bendruomenės veiklą įsitraukė daugiau žmonių, ypač jaunimo, jie ne tik patobulino savo skaitmeninius įgūdžius, bet ir išmoko juos pritaikyti praktiškai. Nemažai bendruomenių džiaugėsi ir padidėjusiu vyresnio amžiaus narių užimtumu. Didžioji dalis bendruomenių kūrė savo internetines svetaines, todėl nuo šiol jos turi erdvę, kurioje gali skelbti su bendruomene susijusią informaciją. Be to, dauguma bendruomenių narių atrado naujų laisvalaikio praleidimo alternatyvų, paaugo kaip asmenybės, patyrė gerų emocijų. Konkursą užbaigė virtualus baigiamasis renginys, įvykęs 2020 m. gruodžio 19 dieną.

Praktiškai naudojami bendruomenių skaitmeniniai kūriniai skatina bendruomenių narius neatsilikti nuo skaitmeninės pažangos, toliau mokytis ir domėtis skaitmeninių technologijų pritaikymu kasdieniame gyvenime.

Daugiau informacijos bendruomenių įtinklinimo internetinėje svetainėje https://www.prisijungusi.lt/itinklintos-bendruomenes/.

Įgyvendintų projektų aprašymai https://www.prisijungusi.lt/itinklintos-bendruomenes/igyvendinti-projektai/.

Konkursą įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI).

 

Raubonių kaimo bendruomenė pristato naują turistinį maršrutą

Šiuolaikines technologijas galima pritaikyti daugelyje gyvenimo sričių. Pasvalio rajono Raubonių kaimo bendruomenė nusprendė jas panaudoti turizmo plėtrai ir sukūrė interaktyvų pažintinį Raubonių kaimo maršrutą, kuriame siūloma ieškoti paslėptų „avyčių“. Kiekviena „avytė“ turi QR kodą, kurį nuskaičius galima sužinoti vietovės istoriją ar netgi legendą. Visą veiklą galite atrasti www.suraskavi.lt.

Pasitikėjimą internetine prekyba ugdo nauja demonstracinė elektroninė parduotuvė

Panevėžio miesto Šaltiniečių bendruomenė siekdama padėti savo nariams drąsiau naudotis pirkimo bei pardavimo galimybėmis elektroninėje erdvėje, sukūrė simuliacinę elektroninę parduotuvę saltinieciai.lt. Kiekvienais metais Šaltiniečių bendruomenėje vykstanti mugė, nuo šiol persikėlė į internetinę erdvę. Nariai mokėsi kūrybiškai bei patraukliai pristatyti savo prekę, parduoti ir pirkti internetinėje erdvėje, sužinojo kaip kuriamos e. parduotuvės. Šis įrankis ypač naudingas vyresnio amžiaus žmonėms, siekiantiems atrasti pasitikėjimą internetine prekyba.

Kunigiškiečių bendruomenės skatina vietos gyventojų verslumą

Tauragės rajono Kunigiškių kaimo bendruomenė nusprendė, jog jų kraštiečiams pravartu savo paslaugas bei gaminamus produktus pristatyti elektroninėje parduotuvėlėje. Elektroninėje parduotuvėje kunigiskietis.lt galima rasti įvairiausių vietos gyventojų gaminių: pirštinių, šlepečių, šalikų, dekoracijų bei kitų rankdarbių. Parduotuvės sukūrimas atvėrė galimybes reklamuoti bei parduoti savo rankų darbo gaminius. Nuo šiol kunigiškiečių pagaminti rankdarbiai galės atrasti naujus namus ir džiuginti kitus, o bendruomenės nariai galės papildomai užsidirbti. Naujausiu skaitmeniniu įrankiu ugdomas gyventojų verslumas bei skaitmeniniai įgūdžiai.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Programinė įranga
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Kompiuterio panaudojimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-