„Skaitmeniniai įgūdžiai integracijai ir aktyviam pilietiškumui“ (angl. DISC) yra trejų metų trukmės projektas, bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“, kuriuo siekiama gerinti migrantų, pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų skaitmeninius įgūdžius ir skatinti aktyvų ir aktyvų pilietiškumą. 2019 m. pradėtas ir 2022 m. viduryje baigtas projektas buvo įgyvendintas 5 Europos šalyse. 

Programą koordinavo Suomijos taikomųjų mokslų universitetas, įgyvendinti padėjo Italijos CESIE, „Ispanijos Incoma “, „ UC Leuven-Limburg“ (Belgija) ir Mariboro universiteto (Slovėnija) Baudžiamosios teisenos ir saugumo fakultetas. 

Pagrindiniai tikslai ir uždaviniai

Kai kurie projekto „Skaitmeniniai įgūdžiai integracijai ir aktyviam pilietiškumui“ tikslai – skatinti atsiliekančių visuomenės grupių skaitmeninius įgūdžius, aktyvų pilietiškumą ir socialinę įtrauktį. DISC tikslas – kelti migrantų ir pabėgėlių kilmės asmenų pagrindinių skaitmeninių įgūdžių įgūdžius ir skatinti augančią bendruomenę dažniau naudotis skaitmeninėmis priemonėmis kasdieniame ir socialiniame gyvenime. Kitas tikslas – stiprinti aukštojo mokslo įstaigų ir mokyklų vaidmenį bei įtaką ir atverti jas visiems bendruomenės nariams. 

Įgyvendinant projektą parengta medžiaga, kurioje daugiausia dėmesio skirta įtraukumui ir lanksčioms mokytojams skirtoms skaitmeninėms priemonėms.

  • DISC projekto įsivertinimo priemonė: internetinė įsivertinimo priemonė, kuria nustatomos turimų skaitmeninių įgūdžių stiprios ir silpnos sritys, taip pat nurodomos sritys, kuriose galima augti ir gerinti padėtį. Priemonė yra nemokama ir atliekama per 5-7 minutes. 
  • Daugiajutiminės erdvės vadovas – priemonių rinkinys, parengtas pagal specialią metodiką tiems mokytojams, tarpininkams, socialiniams darbuotojams, studentams ir savanoriams, kurie norėtų savo darbe ir veikloje naudoti įvairius juslinius elementus. 
  • Papildoma mokymosi, mokymo ir mokomoji projektinė medžiaga moksleiviams, mokytojams ir platesniam personalui. 

Kodėl tai gera praktika? 

Įgyvendinant DISC projektą buvo sėkmingai sukurtas informacijos, žinių ir gerosios patirties mainų vietos, regionų ir Europos lygmeniu tinklas, kuriuo skatinamas bendradarbiavimas ir pirmiausia integracija. Projekto tarptautinis aspektas dar labiau palengvino iniciatyvos suinteresuotųjų subjektų bendradarbiavimą: veikla vyko penkiose šalyse partnerėse – Suomijoje, Italijoje, Ispanijoje, Belgijoje ir Slovėnijoje. 

Buvo atsižvelgta į daugelį visuomenės grupių, įskaitant, bet neapsiribojant: migrantų kilmės studentai ir jaunuoliai ir apskritai skaitmeninės atskirties neturintys asmenys, su jaunimu dirbantys asmenys, vietos, regionų ir nacionalinio lygmens valdžios atstovai, komitetai ir agentūros, dirbantys su socialiai atskirtais žmonėmis, imigrantais ir pabėgėliais, bendradarbiavimo tinklai ir socialiniai partneriai. 

Sėkmingi programos aspektai dalyvaujančiose šalyse buvo skirtingi, o tai buvo geras pagrindas tolesniems moksliniams tyrimams ir darbui. Pavyzdžiui, Suomijoje tvarumo požiūriu projekto rezultatai buvo ypač aukšti, o daugelis projekto veiklos rūšių buvo integruotos į aukštojo mokslo programas. Italijoje įgyvendinant programą pavyko pasiekti, kad nemažai migrantų kilmės moterų įgytų bent pagrindinius skaitmeninius įgūdžius. Įgyti įgūdžiai buvo įvairaus sudėtingumo: nuo išmokimo pirmą kartą spausdinti ar naudotis kompiuteriu iki saviraiškos skaitmeninėmis priemonėmis, saugumo internete ir savarankiško naudojimosi visu "Microsoft Office" paketu.)

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Geographic scope
Belgija
Suomija
Italija
Slovėnija
Ispanija
Industry - field of education and training
Personal skills and development
Work skills
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
International initiative
Type of funding
Public
Date
-
Organization