Mokymų dalyvės

2018 metais pradėtas projektas „Women4IT“, kurio tikslas yra ugdyti jaunų moterų skaitmenines kompetencijas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes. Projekto misija – sukurti jaunimui patrauklias užimtumo galimybes, organizuoti darbo vietas moterims technologijų sektoriuje bei plėsti partnerystės tinklą su darbdaviais, siekiant išbandyti naujus įdarbinimo sprendimus. Projektas buvo įgyvendinamas kartu su dar aštuoniomis partnerėmis šalimis: Latvija, Ispanija, Graikija, Norvegija, Rumunija, Airija, Malta ir Belgija.

Viena svarbiausių projekto dalių – sukurtas naujas internetinis įrankis, kuris leidžia įvertinti dalyvių kompetencijas, palyginti turimus įgūdžius ir siūlomų skaitmeninių darbų profilius bei pasiūlyti tinkamiausią mokymosi programą. Šis tikslas yra pasiekiamas mokymų forma, kai dalyvės turi galimybę pabaigti kursus, kurie yra parengti pagal skaitmeninių profesijų profilių reikmes. Atlikus tyrimą, buvo identifikuoti aštuoni populiariausi skaitmeniniai darbo profiliai: klientų aptarnavimo specialistė, testuotoja, projektų koordinatorė, duomenų analitikė, duomenų apsaugos specialistė, jaunoji žiniatinklio kūrėja, grafikos dizainerė ir skaitmeninės medijos specialistė.

2021 m. vasario ir kovo mėnesiais vyko projekto „Women4IT“ mokymų dalis Lietuvoje, kuriuos įgyvendino Baltijos edukacinių technologijų institutas (BETI) kartu su mokymų organizavimo grupe. Mokymus, kurių trukmė yra 160 valandų, sėkmingai pabaigė 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Pradėdamos mokymus merginos rinkosi vieną iš keturių galimų skaitmeninių profesijų, identifikuotų po Lietuvos skaitmeninės darbo rinkos tyrimo – projektų koordinatorės, klientų aptarnavimo specialistės, jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos ar duomenų analitikės. Didžiausio populiarumo susilaukė klientų aptarnavimo specialistės darbo profilis, kurio mokymus baigė 41 mergina. Antroje vietoje pagal populiarumą rikiavosi projektų koordinatorės specialybė, kurios mokymus baigė 25 merginos. Beveik tiek pat dėmesio susilaukė ir jaunosios žiniatinklio kūrėjos darbo profilis, kurio mokymus sėkmingai baigė 23 merginos. Tuo tarpu, tik 11 merginų pasirinko duomenų analitikės darbo profilį, tačiau taip pat sėkmingai jį įveikė ir mokymus baigė laiku. Vertėtų paminėti, jog visi mokymai vyko nuotoliniu būdų, o pasaulinė pandemija tik įrodė, jog šios specialybės yra paklausesnės nei bet kada.

Vieną mokymų dalyvių, Ugnė Sandra Kirgetovaitė nusprendė dalyvauti mokymuose. Ją sudomino galimybė pamatyti, kaip vyksta žiniatinklių kūrimas: „Tai naujas iššūkis sau, ar sugebėsiu suprasti ir pramokti šią naujovę“. Sandra pasirinko studijuoti jaunesniosios žiniatinklio kūrėjos studijų programą ir sėkmingai ją pabaigė. Pati Sandra po mokymų teigė, jog nuotolinis mokymas neapsunkino studijų ir nesuprastino jų kokybės, bet palengvino įsiliejimą į darbo rinką ir atvėrė naujas mokymosi galimybes. Sandra teigia, jog šiuos mokymus ji rekomenduotų ir savo pažįstamiems: “Visų pirma, kursai praplečia akiratį. Antra, tokie mokymai padeda suprasti, kaip vyksta pokyčiai šiuolaikiniame technologijų pasaulyje. Ir čia įgytų žinių užtenka, kad galėtum susikurti savo internetinį puslapį.”

Projektui artėjant į pabaigą, gavome galimybę pratęsti projekto veiklas ir į skaitmeninį pasaulį įtraukti dar daugiau merginų. Sieksime dar labiau palengvinti vartotojo prieigą prie platformos, suteikdami naujų įrankių ir tikslinio mentoriavimo pasirinkimus.

Mokymosi kelių, skaitmeninių darbų profilius ir kitus projekto išteklius galite parsisiųsti iš https://women4it.eu/news-resources/resources/.

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital technology / specialisation
Web Development
Digital skills
Digital skill level
Basic
Advanced
Geographic scope
Europos sąjunga
Industry - field of education and training
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving Information and Communication Technologies (ICTs)
Type of initiative
EU institutional initiative
Type of funding
Public
Date
-