Projektą „Mūsų balsas svarbus!“ įgyvendina Asociacijos pagalbos ir tvaraus vystymosi programos „Darbotvarkė 21“, bendradarbiaudama su Rumunijos nacionaline bibliotekininkų ir viešųjų bibliotekų asociacija, asociacija „Starlight Petra“ ir „Norsensus Mediaforum Norway“.

Projektas buvo vykdomas nuo 2021 m. rugpjūčio iki 2022 m. rugsėjo ir finansuojamas iš Rumunijos aktyvių piliečių fondo pasitelkiant 2014–2021 m. EAA dotacijas.

Padėtis ir tikslai

Regėjimo ir klausos sutrikimų turintys vaikai ir jaunimas turi mažai galimybių žinoti ir ginti savo teises, patiria socialinės integracijos ir integracijos į darbo rinką sunkumų. Projekte siūloma rengti švietimo sesijas, informavimo kampanijas, gatvės renginius ir susitikimus su vietos valdžios institucijomis, siekiant padėti didinti informuotumą apie neįgaliųjų teises ir jų integraciją į bendruomenę. 

Programa vyko Bukarešto ir Buzau apskrityse, 7 specialiosiose mokyklose ir 7 bendrojo lavinimo mokyklose. Ji daugiausia skirta 11–26 metų vaikams ir jaunimui, turintiems klausos ir regėjimo sutrikimų.

Projekto tikslas – pakeisti Bukarešto, Buzau ir Ramnicu Sarato piliečių mąstyseną ir požiūrį vykdant informavimo veiklą, kuria propaguojamos žmogaus ir vaikų teisės,  siekiama kovoti su stereotipais, išankstiniu nusistatymu ir atskirties bei marginalizacijos praktika, kuri daro poveikį vaikams ir jaunimui, turintiems klausos ir regos sutrikimų, ir jų šeimoms.

Projekto scenarijuje numatyta, kad regėjimo ir klausos sutrikimų turintys dalyviai gali pasinaudoti ANBPR patirtimi skaitmeninio pasakojimo srityje, kad, naudodamiesi technologijomis, įgytų skaitmeninių ir kūrybinių įgūdžių. Šie nauji įgūdžiai lems geresnę regėjimo ir klausos sutrikimų turinčių asmenų motyvaciją investuoti į jų asmeninį ir profesinį mokymą, gerinti socialinę padėtį ir teisingą žmogaus teisių supratimą pažeidžiamų grupių požiūriu ir naudai.

Kodėl tai yra geroji patirtis?

Projekte siūloma veikla siekiama didinti žinias apie regėjimo ir klausos sutrikimų turinčių vaikų ir jaunuolių teises, didinti jų gebėjimą ginti savo teises, socialinę ir intelektinę šių pažeidžiamų kategorijų integraciją įtraukiant 7 bendrojo viešojo švietimo įstaigas partneres į propagavimo veiklą ir viešus renginius, kuriuose piliečiams parodomi šių paramos gavėjų, kuriems gresia atskirtis, gebėjimai ir įgūdžiai.

Svarbus programos bruožas – dalyvių sukurtos skaitmeninės istorijos, kuriose dalyvauja ir konsultuoja kvalifikuoti skaitmeninių pasakojimų kūrėjai. Projekto pabaigoje atrinkta 50 skaitmeninių istorijų, sukurtų įgyvendinimo etape, ir jos buvo panaudotos kaip sklaidos medžiaga ir gerosios patirties pavyzdys būsimose informacinėse kampanijose, susijusiose su žmogaus teisėmis ir pažeidžiamų asmenų įtrauktimi. Visi įgyvendinant projektą sukurti produktai bus prieinami naudoti visoms suinteresuotosioms šalims (asmenims, organizacijoms, institucijoms) ir po projekto pabaigos.

Projektą gali kartoti kiti suinteresuotieji subjektai, o centrinės ir vietos valdžios institucijos galės perimti projekto elementus tinkamus centrinės ir vietos strategijoms, susijusioms su neformaliuoju švietimu apie regėjimo ir klausos sutrikimų turinčių žmonių žmogaus teises.

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Geographic scope
Rumunija
Norvegija
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Private
Date
-
Organization