Šiandien, 2023 m. vasario 7 d., Europos Komisija mini 20-ąją Saugesnio interneto dieną – pavyzdinę iniciatyvą, kuria siekiama įgalinti vaikus ir jaunimą visame pasaulyje saugiai ir atsakingiau naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Šiam Saugesnio interneto dienos renginiui parengta vaikams pritaikytas strategijos „Geresnis internetas vaikams“ variantas, išverstas į visas oficialiąsias ES kalbas ir ukrainiečių kalbą. Taip pat paskelbtas vaikams pritaikytas Skaitmeninių principų deklaracijos variantas ir internetinis žaidimas apie Skaitmeninius principus, kad vaikai ir paaugliai galėtų sužinoti apie savo teises skaitmeniniame pasaulyje.

Per praėjusius metus ES įdiegė keletą priemonių, įskaitant priemones, kuriomis siekiama apsaugoti ir įgalinti jaunimą internete. Tarp jų - Europos deklaracija dėl skaitmeninių teisių ir principų, kurioje nustatyti konkretūs įsipareigojimai dėl vaikų internete. Ją 2022 m. gruodžio mėn. pasirašė Komisijos, Europos Parlamento ir Tarybos pirmininkai. Be to, 2022 m. lapkričio mėn. įsigaliojusiu Skaitmeninių paslaugų aktu nustatomos griežtos taisyklės, kuriomis užtikrinamas nepilnamečių privatumas, apsauga ir saugumas, o Europos geresnio interneto vaikams strategija (BIK+) pagerins jų amžiui tinkamas skaitmenines paslaugas ir padės užtikrinti, kad kiekvienas vaikas būtų apsaugotas, įgalintas ir gerbiamas internete.

Už demokratiją ir demografiją atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Dubravka Šuica teigė, kad: 

„Visame savo darbe stengiamės užtikrinti, kad vaikų teisės internete galiotų taip pat, kaip ir ne internete. Suvienijame jėgas ir idėjas, kad sukurtume geresnį ir saugesnį internetą, kuriame būtų vienodos galimybės ir įdomūs atradimai kiekvienam vaikui. Kartu su vaikais ir paaugliais padedame ugdyti jų skaitmeninio ir medijų raštingumo įgūdžius, siekdami užtikrinti, kad jie būtų visapusiškai ir vienodai įtraukti į skaitmeninę pertvarką ES ir visame pasaulyje.“

Už vidaus rinką atsakingas Komisijos narys Thierry Bretonas:

„Po 20 kartų surengtos Saugesnio interneto dienos ES turi kuo didžiuotis. Ji sukūrė priemonių rinkinį, kuriuo siekiama suteikti vaikams ir paaugliams galimybių ir juos apsaugoti visoje ES, taip pat užtikrinti, kad naujoji karta būtų skaitmeniškai kompetentinga ir pasitikinti savimi. Toliau vykdysime programą "Kartu už geresnį internetą", be kita ko, rengdami kodekso dėl amžių atitinkančio dizaino projektą, kurį netrukus pradėsime įgyvendinti.“

Sekite oficialius saugesnio interneto dienos „ Twitter “ ir „Facebook“ puslapius ir veiklą socialiniuose tinkluose su saitažodžiais #SaferInternetDay ir #SID2023.

News details

Author
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/7518
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Type of initiative
EU institutional initiative