Pirmąjį dirbtinio intelekto kursą, skirtą ikiuniversitetiniam ugdymui, organizuoja ir remia ARIA (Rumunijos dirbtinio intelekto asociacija) ir UPIR (Rumunijos informatikos mokytojų sąjunga), jį pristato "Bitdefender" specialistai, Râmnicu Vâlcea nacionalinio koledžo "Mircea cel Bătrân" dėstytojai ir "Google DeepMind UK" specialistai.

Šis kursas - tai svarbus 2019 m. "DeepMind Google" ir ARIA (Rumunijos dirbtinio intelekto asociacija) tyrėjų pradėto dirbtinio intelekto projekto, skirto Rumunijos mokykloms ir vidurinėms mokykloms, etapas. Prie jų prisideda specialistai iš šalies ir viso pasaulio.

Pirmasis projekto pristatymas įvyko 2019 m. vasarą Vrancea Gălăheime tradicinių Inovacijų ir skaitmeninio kūrybiškumo (InfoEducation) seminarų metu. Šią idėją entuziastingai priėmė dalyvavę mokytojai, o tai paskatino kolektyvą toliau plėtoti projektą. 2020 m. abiejų tyrėjų kartu su jų bendradarbiais parengtas mokslinis turinys buvo  paskelbtas specialioje platformoje. Tuo tarpu taip pat buvo dirbama kuriant mokinių ir mokytojų, kurie priėmė mokymo programą ir dirba, moko ir mokosi šiuo būdu, bendruomenę. Šią gyvybingą bendruomenę sudaro ir joje dalyvauja daugiau nei 100 vidurinių mokyklų mokytojų ir daugiau nei 400 mokinių.

2021 m. pradėta rengti vidurinių mokyklų mokymo programą (įvadas į mašinų mokymąsi kaip dirbtinio intelekto dalį) ir rengtasi ją pripažinti Švietimo ministerijoje. Mokymo programos įvadas į mašinų mokymąsi kaip dirbtinio intelekto potemė buvo 2022 m. patvirtintas Švietimo ministerijos.

2022 m. spalį. pradėtas pirmasis mokytojų rengimo internetu etapas, kas savaitę pristatant įvadinius kursus, kuriais siekiama padėti mokytojams mokyti ar planuoti dirbti su mokinių grupėmis pasirenkamomis arba užklasinėmis valandomis.

Pirmiausia kursą sudaro 4-5 įvadinės dalys, kuriose vartotojai supažindinami su tokiomis sąvokomis kaip dirbtinis intelektas, kaip dirbti "Collab" sistemoje (interaktyvioje mokymosi aplinkoje, kurioje mokiniai gali paleisti programų sekas neįdiegę jokios programos savo kompiuteryje), kokie yra pirmieji žingsniai kuriant paprastas programas naudojant mašininio mokymosi algoritmus.

Kodėl tai yra geroji patirtis? 

Projektas vyko keliais etapais ir suteikė galimybę surengti pirmąjį ikiuniversitetinį dirbtinio intelekto (DI) kursą Rumunijoje. Programos medžiaga pateikiama rumunų kalba, su ja galima susipažinti toliau. 

Projektu buvo užtikrintas geras įvairių Rumunijos ir Europos viešojo ir privačiojo sektorių suinteresuotųjų subjektų bendradarbiavimas ir prisidėta prie to, kad švietimas dirbtinio intelekto klausimais taptų prieinamesnis vidurinėms mokykloms ir vidurinių mokyklų moksleiviams, taip skatinant jaunimą pradėti karjerą dirbtinio intelekto ir besiformuojančių technologijų srityje. 

Apie autorių: Emilis ONEA yra informatikos mokytojas, UPIR (Rumunijos informatikos mokytojų sąjunga) vykdomasis direktorius.

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital technology / specialisation
Artificial Intelligence
Digital skill level
Basic
Intermediate
Digital expert
Geographic scope
Rumunija
Industry - field of education and training
Information and communication technologies not elsewhere classified
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving Information and Communication Technologies (ICTs)
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Public
Date
-
Organization