Programą "Mano Latvija.lv! Daryk skaitmeniniu būdu!" Latvijos vyriausybė pradėjo 2018 m., siekdama paskatinti visuomenę, įskaitant verslą, naudotis vyriausybės e. paslaugomis ir užtikrinti, kad kuo daugiau gyventojų būtų informuoti apie vyriausybės teikiamas internetines paslaugas.

Daugiausia dėmesio skiriama " Draugiška skaitmeninėms technologijoms" vizualinio identiteto kūrimui, plataus masto informaciniams renginiams nacionaliniu ir regioniniu lygmenimis, taip pat 6 000 nacionalinių ir vietinių skaitmeninių atstovų: bibliotekininkų, mokytojų, valstybės tarnautojų, NVO atstovų ir žiniasklaidos atstovų mokymams, siekiant suteikti jiems geresnių žinių apie e. valdžios sprendimus, kad jie galėtų toliau skatinti bei keisti savo klientų, kurie įpratę gauti paslaugas vietoje, įpročius išbandyti paslaugas skaitmeniniu būdu. Siekiant skatinti geresnį skaitmeninių sprendimų supratimą, taip pat buvo parengti gyvenimo įvykių aprašymai (pvz., verslo pradžia, verslo vykdymas, verslo užbaigimas ir t. t.), įskaitant e. paslaugų įgyvendinimo vaizdo pamokas.

Skaitmeninių paslaugų atstovai pasirengę konsultuoti ir padėti naudotis e. paslaugomis ir įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis (e. tapatybės kortele, e. parašu, e. adresu), kad kiekvienas, nepriklausomai nuo skaitmeninių įgūdžių, galėtų gauti jam reikalingas paslaugas elektroniniu būdu. Skaitmeniniai atstovai taip pat rekomenduoja viešojo administravimo institucijoms būdus, kaip pagerinti geresnį bendravimą su piliečiais. Skaitmeninių atstovų žemėlapyje kiekvienas gali rasti artimiausią skaitmeninį atstovą ir kreiptis į jį patarimo.

Pagal programą taip pat įgyvendinta išsami ir integruota informuotumo didinimo, rinkodaros ir viešųjų ryšių veikla. Jos metu buvo informuojama apie daugiau kaip 800 e. paslaugų ir bendradarbiavo daugiau kaip 30 valdžios institucijų. Pagrindiniai programos naudos gavėjai - piliečiai ir verslininkai.

Skirti ištekliai

Programa buvo bendrai finansuojama iš ERPF projektų. Bendras finansavimas 1 840 000, 00 EURO + PVM (50 proc. mokymo veiklai, 40 proc. komunikacijos veiklai ir projekto rodiklių vertinimui, 10 proc. rezervas (neplanuotos išlaidos, komunikacija krizės atveju).

Sėkmingi rezultatai

  • Apmokyta 6 000 skaitmeninių atstovų: iš jų 1 444 bibliotekininkai, 1 521 mokytojas, daugiau kaip 2 603 valstybės ir vietos valdžios institucijų darbuotojai, 376 teismų darbuotojai, 40 įvairių nevyriausybinių organizacijų ir 16 žurnalistų. Tarp dalyvaujančių valstybės ir valdžios institucijų - Teismų administracija, Valstybinė įdarbinimo agentūra, Valstybinė mokesčių tarnyba ir Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba, turinčios daugiausia skaitmeninių atstovų.
  • 50 įvairių viešųjų tarnybų gyvenimo situacijų aprašymų, taip pat 55 vaizdo pamokos.
  • 6 integruotos visos šalies komunikacijos kampanijos (ir 3 specialiai verslui skirtos kampanijos).
  • Surengti 66 renginiai (2 nacionaliniai forumai, 12 renginių regionuose, 20 renginių su partneriais ir kiti, iš kurių 8 tiesiogiai skirti MVĮ) - daugiau nei 1 500 lankytojų ir aktyvus MVĮ dalyvavimas visuose renginiuose.
  • Daugiau kaip 200 mokymo medžiagos ir daugiau kaip 1 700 publikacijų žiniasklaidoje.

About this practice

Target audience
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Digital expert
Geographic scope
Latvija
Industry - field of education and training
Information and communication technologies not elsewhere classified
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Public
Date
-