Šiame pranešime siūlomos būsimos dirbtinio intelekto ir vaiko teisių mokslo politikos kryptys. Jis susieja mokslinius tyrimus ir politiką, kad sužinotų apie įvairių suinteresuotųjų subjektų sąveiką ir neapsiribotų etikos gairių nustatymu nustatant praktinio įgyvendinimo metodus.

Rengiant siūlomas kryptis buvo atsižvelgta į dabartines svarbias pagrindinių tarptautinių organizacijų politikos iniciatyvas ir neseniai Europos Komisijos suderintus veiksmus dirbtinio intelekto srityje, taip pat į naujausią mokslinį darbą, susijusį su dirbtiniu intelektu grindžiamomis vaikams skirtomis technologijomis, daugiausia dėmesio skiriant trims taikomosioms programoms, pokalbių agentams, rekomendavimo sistemoms ir robotinėms sistemoms.

Be to, atsižvelgiama į dviejų praktinių seminarų su jaunimu ir trijų praktinių seminarų su ekspertais ir politikos formuotojais rezultatus, kurie padėjo suformuluoti tam tikrus reikalavimus, metodus ir žinių spragas kaip integruotą dirbtinio intelekto ir vaiko teisių mokslinių tyrimų ir politikos darbotvarkę.

Publication Details

Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Digital expert
Digital technology / specialisation
Artificial Intelligence
Geographic scope
Europos sąjunga
Target audience
Digital skills in education.
Digital skills for all
Industry - field of education and training
Child care and youth services
Type of initiative
EU institutional initiative
Publication type
Report