„NAME: nauji veiksmai migruojančioms moterims“ yra ES finansuojamas projektas, įgyvendinamas 6 Europos šalyse: Danijoje, Lietuvoje, Italijoje, Ispanijoje ir Kipre. Projektas, kuris buvo baigtas 2022 m. gegužę, skirtas migrantų kilmės moterims. Įgyvendinant projektą, kurį koordinuoja Danijos bendrovė „CLAVIS sprog & competence“, siūloma internetinė sistema su mokymo programa ir kitomis skaitmeninėmis priemonėmis bei ištekliais, internetinis darbo metodikos katalogas ir internetinė įsivertinimo priemonė, kurią galima naudoti siekiant įvertinti, kaip asmuo supranta darbo teisę, skaitmenines priemones, kultūros ypatumus ir t. t. 

Bendroji informacija ir tikslai

Bendras tikslas – pagerinti ir padidinti užimtumo, savarankiškos paramos ir saugaus bei nepriklausomo kasdienio gyvenimo galimybes, užtikrinant vienodą pilietybę imigrantėms Europoje. Interneto sistemos tikslas – suteikti moterims migrantėms tinkamas e. mokymosi ir skaitmenines priemones, taip pat vertinimo priemones. 

Mokymus sudaro 6 moduliai, padedantys įgyti įvairių įgūdžių (asmeninių, sveikatos žinių, darbo), ir vienas modulis, skirtas tik skaitmeniniams įgūdžiams. Skaitmeninių įgūdžių modulyje moterys iš migrantų šeimų turi galimybę tobulinti naudojimosi skaitmeninėmis technologijomis įgūdžius, kurie padeda socialinei integracijai ir geresnėms darbo vietoms susirasti. Modulyje taip pat pabrėžiama, kaip stipriai skaitmeninės technologijos įsitvirtino kasdieniame gyvenime: ir kad skaitmeniniai įgūdžiai reikalingi norint bendradarbiauti tarpusavyje, apsipirkti, tvarkyti reikalus ar dalyvauti socialiniame gyvenime.

Internetinis darbo vietų metodikos katalogas yra patogus naudoti ir operatyvus, kurio tikslas - pristatyti darbo vietų rinkinio holistinio požiūrio idėjas.

Kodėl tai gera praktika?

Internetinis darbo rinkinio metodikos katalogas yra novatoriškas metodas, grindžiamas darbo vietų, darbo centrų, socialinių ir sveikatos priežiūros institucijų, švietimo įstaigų ir savanoriškų rėmėjų partneryste ir tarpsektoriniu bendradarbiavimu. Įvairūs partneriai iš visos Europos ir šis optimalus bendradarbiavimo lygis taip pat pagerino iniciatyvos sklaidą, prisidėdama prie jos sėkmės. 

Darbo dokumentų rinkinyje laikomasi holistinio požiūrio: įsivertinimo priemone stebimas ir vertinamas moterų darbo įgūdžių ir skaitmeninės kompetencijos bei mokymo programos tobulinimas. Tai geras išteklius, kuriuo galima naudotis pasibaigus projektui ir kuris gali būti naudingas suinteresuotiesiems subjektams, politikos formuotojams, pramonės atstovams ir mokslininkams. 

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Software
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Geographic scope
Kipras
Danija
Italija
Lietuva
Ispanija
Industry - field of education and training
Personal skills and development
Work skills
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
International initiative
Type of funding
Public
Date
-
Organization