DesArrolladoras („Kūrėjai“, Ispanija)

2022-06-20
Developers (DesArrolladoras)

Projektas parengtas Samsung atstovybės Ispanijoje kaip iniciatyva, kuria siekiama pagerinti žmonių gyvenimą šalinant kliūtis technologijomis. Juo buvo siekiama padidinti įsidarbinimo galimybes, suteikiant moterims skaitmeninius mokymus ir žinias, kurių reikia besimokantiems šiuolaikiniame pasaulyje, kad jie galėtų orientuotis nuolat besikeičiančiame ir labai reikliame sektoriuje.

Švietimo projekto DesArrolladoras, kuris buvo pradėtas vykdyti 2018 m. lapkritį metu 220 moterų buvo mokomos programavimo 50 valandų trukmės internetiniame kurse. Vėliau buvo atrinkta 17 geriausiai pasirodžiusių dalyvių, kurios toliau kėlė kvalifikaciją ir tęsė mokymo programą, dalyvaudamos aukštesnio lygio tiesioginiuose kursuose. Kursą baigusios dalyvės gavo oficialius diplomus specialiame renginyje Madrido politechnikos universitete.

Kadangi ši bandomoji programa buvo sėkminga, 2019 m. paskelbtas naujas kvietimas, įtraukiant daugiau turinio ir skirtingus mokymo lygius, apimančius visas reikalingas žinias nuo nulio, numatant daugiau tiek mokymo valandų, tiek kandidatų mokytis. Antrojoje dalyje įsijungė Bejob, Santillana grupės mokymo ekspertų bendrovė. Ši nauja programos laida pradėta gegužės 20 d. ir sulaukė didelio pasisekimo.

Iniciatyva užsibrėžė ambicingą tikslą - apmokyti 1 000 moterų Ispanijoje ir taip viršyti pirminius planus. Nepaisant pradinių abejonių dėl galimybės pasiekti tokį skaičių, buvo gauta daugiau nei 1 000 paraiškų dalyvauti programoje "DesArrolladoras". Konkrečiau:

  • Samsung DesArrolladoras projektas suteikė galimybę nemokamai mokytis daugiau nei 1 000 moterų, neturinčių programavimo įgūdžių;
  • programos dalyvės dabar gali pademonstruoti kai kurių šiuo metu paklausiausių programavimo kalbų, tokių kaip HTML, CSS ir "JavaScript", o taip pat specializuotas dirbtinio intelekto ar didžiųjų duomenų srities žinias;
  •     Programa sėkmingai padėjo įveikti technologijų barjerus - daugiau nei 1 000 moterų pateko į naują darbo rinką, kurioje jų įgūdžiai yra labai paklausūs.

Programos sandara: nuo 0 iki kvalifikacijos

Kursas derinamas su mokymu internetu ir klasėje, pradedant 50 valandų trukmės internetiniu kursu, kuriame mokiniai įgyja pagrindinių žiniatinklio kūrimo žinių. Įveikę šį lygį, besimokantieji tęsia 100 valandų trukmės mokymą internetu, kurio metu mokosi kurti žiniatinklio programas taikant HTML5 ar CSS3. Kitame etape kartu su instruktoriais vyksta 150 valandų trukmės mokymai internetu, kurių metu dalyviai mokosi, kaip atlikti išbaigtus kūrimo darbus taikant JavaScript. Merginos, įveikusios šiuos tris etapus, taps dirbtinio intelekto ir didžiųjų duomenų ekspertėmis, iš viso dalyvavusios 450 valandų trukmės mokymuose internetu ir auditorijose.

Gilinimasis į svarbiausias naująsias technologijas

Ketvirtasis programos etapas prasidėjo 2020 m. 40 geriausiai pasirodžiusių studentų buvo suskirstyti į 2 grupes. 450 valandų trukmės kursuose nagrinėjami dirbtinio intelekto, natūralios kalbos apdorojimo, mašininio mokymosi, gilaus mokymosi pagrindai, taip pat programavimo kalbos, reikalingos darbui dirbtinio intelekto aplinkoje.

Didžiųjų duomenų modulio kurse nagrinėjama duomenų analizė, valdymas ir saugojimas ir mokoma programavimo įgūdžių, kurie vertingi didžiųjų duomenų ar verslo analizės kontekste. Baigę ir išlaikę kursą, mokiniai gaus Samsung ir Alkalos universiteto bendrojo fondo (FGUA) akademinį pažymėjimą.

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital technology / specialisation
Software
Digital skill level
Advanced
Geographic scope
Spain
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Software and applications development and analysis
Information and communication technologies not elsewhere classified
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving Information and Communication Technologies (ICTs)
Type of initiative
Local initiative
Type of funding
Private