Pietų Švedijos Linnės universitete vykdomas projektas, kuriuo siekiama stiprinti gamybos pramonės konkurencingumą pasauliniu ir nacionaliniu lygmenimis.

Projekto tikslas – parengti pažangius kursus, susijusius su pažangiąja pramone, remiantis pramonės įgūdžių poreikiais.

Siekiant patenkinti pažangiosios pramonės įgūdžių poreikius, projektu „Pažangi pramonė - 2 žingsnis“siekiama ne tik parengti kursus, bet ir parengti lanksčias kursų rengimo, įgyvendinimo, priėmimo proceso ir kt. metodikas. Šie kursai turėtų būti pažangūs ir grindžiami faktiniais įmonių įgūdžių poreikiais, todėl projektas bus grindžiamas glaudžiu bendradarbiavimu su pramonės įmonėmis, kad būtų gauta atitinkama informacija ir informacija. Bendras tikslas – išlaikyti ir stiprinti Švedijos gamybos pramonės konkurencingumą tiek pasauliniu, tiek nacionaliniu požiūriu.

Pažangioji pramonė. Įvairios temos

Pažangioji pramonė apima keletą posričių. Siekiant patenkinti rinkos įgūdžių poreikius, įgyvendinant projektą bus glaudžiai bendradarbiaujama su pažangiojoje pramonėje veikiančiomis įmonėmis. Konsultuojantis su dalyvaujančiomis organizacijomis, projekte nustatytos šešios skirtingos sritys, kuriose bus rengiami kursai.

  • Medžiagų ir struktūros apibūdinimas
  • Modeliuoti ir imituoti;
  • Gamybos ir gamybos valdymas
  • Išmanioji techninė priežiūra
  • Duomenų valdymas
  • Tvarumas ir energijos vartojimo efektyvumas

Be pirmiau minėtų sričių, ji taip pat daug dėmesio skirs vadovų ir vadovų mokymo kursams, kurie galės apimti kelias temines sritis. Projekte dalyvauja vadovai ir vadovai, kurie yra specialistai ir nori ugdyti įgūdžius su pažangiąja pramone susijusiose srityse.

Medžiagų ir struktūros apibūdinimas

Ši tema susijusi su kursų, skirtų geriau suprasti, kaip eksperimentiniais metodais vertinti įvairias medžiagas ir struktūras, rengimu. Nors metodams vis dar reikia didelio našumo ir tikslumo. Įmonėje tai gali lemti geresnės kokybės ir ilgesnio tarnavimo laiko gaminius. Tema apima kelis su išmaniąja pramone susijusius sektorius - nuo statybos iki kosmoso.

Modeliavimas ir imitavimas

Tema apima įvairių gamybos proceso scenarijų vertinimą naudojant modeliavimą. Tai gali apimti gamybos grandinės struktūrų ir funkcijų analizę. Tikslas - tobulinti gamybos procesą.

Gamyba ir gamybos valdymas (veiklos valdymas)

Tema susijusi su gebėjimu analizuoti ir optimizuoti gamybos grandinės eigą naudojant įvairias technologijas. Ji būtina, kai gamyba ir operacijų valdymas yra svarbūs plėtojant išmaniuosius fabrikus ir kitų rūšių veiklą.

Išmanioji techninė priežiūra

Šia tema siekiama parengti kursus, kurie leistų geriau suprasti, kaip naudoti įvairius metodus ir technikas, kad būtų galima valdyti, analizuoti ir galiausiai panaudoti didelius surinktų duomenų kiekius. Joje nagrinėjamas platus metodų spektras, pradedant duomenų gavyba ir baigiant IT saugumu.

Duomenų valdymas

Šia tema siekiama parengti kursus, kuriuose būtų giliau suprantama, kaip naudoti įvairius metodus ir būdus dideliems surinktų duomenų kiekiams valdyti, analizuoti ir galiausiai naudoti. Šioje temoje nagrinėjami įvairūs metodai, pradedant duomenų gavyba ir baigiant IT saugumu.

Tvarumas ir energijos vartojimo efektyvumas

Ši tema skirta mokymo kursams, kuriais siekiama padėti gamybos pramonei siekti didesnio savo veiklos tvarumo, rengti. Konkurencingai ateities pramonei reikia daugiau dėmesio skirti tvarumui, energijos suvartojimui ir išteklių naudojimui.

Išmaniosios pramonės vadovams ir vadybininkams skirti kursai

Labai svarbu, kad vadovai turėtų tinkamo lygio žinių, kad galėtų vadovauti sumaniosios pramonės veiklai. Vadovai ir lyderiai turi turėti atitinkamų žinių apie išmaniosios pramonės metodus, būdus ir technologijas, pavyzdžiui, automatizavimą, duomenų gavybą, mašininį mokymąsi ir daiktų internetą. Suteikus vadovams ir vadybininkams galimybę tobulinti išmaniosios pramonės įgūdžius, jų vadovavimas gali būti veiksmingesnis ir galiausiai padaryti visą verslą sėkmingesnį.

Projekto tikslinė grupė

Tikslas – parengti mokymo kursus, kad būtų sumažintas reikiamų įgūdžių trūkumas pramonėje, todėl projekto tikslinė grupė yra profesinės įmonės ir organizacijos. Ji apima kelias pramonės šakas, taip pat subrangovus ir įmones, kurios kuria ir gamina savo produktus. Taip pat kviečiamos dalyvauti kitų rūšių įmonės ir organizacijos. Įgyvendinant projektą bus palaikomas glaudus dialogas su įmonėmis ir organizacijomis, siekiant užtikrinti rengiamų kursų aktualumą. Pažangiosios pramonės įgūdžių poreikiai nuolat kinta, todėl projektas yra atviras nustatytoms sritims, kuriose projekto vykdymo metu gali keistis.

Kodėl tai yra geroji patirtis?

Labai svarbu, kad šiandienos mokymo pasiūla atitiktų faktinius darbo rinkos įgūdžių poreikius. Viena vertus, ji didina neseniai studijas baigusių asmenų patrauklumą darbo rinkoje.

Be to, ji padeda įmonėms toliau žengti didelį žingsnį į priekį keliaujant vystymosi srityje ir didinti konkurencingumą.

Žvelgiant iš nacionalinės perspektyvos, moksleiviai, baigę reikiamus įgūdžius, galės prisidėti prie pažangiosios pramonės plėtros Švedijoje. Tai taip pat gali padidinti įmonių inovacinius pajėgumus. Yra keletas šio tipo projektų, kuriais glaudžiai bendradarbiaujama su darbo rinka siekiant plėtoti ateities švietimo pasiūlą, privalumų. Projekto modelis gali būti taikomas įvairiose srityse ir sektoriuose.

Daugiau informacijos apie projektą

Dalyvaujančios organizacijos

Linné University, Epic – Innovation Technology Center, Micropower Group, Epiroc, Strezia AB, COMBITECH, Scania, Solutions for Future, SwePart Transmission AB, Virtual Manufacturing AB, Acoustic Agree AB, Zenta AB, Andritz AB, Volvo Construction Equipment AB, AB SKF, Hultsfred AB, Campus Ljungby, Digital Manufacturing Cluster (RISE), DIGIT Hub Sweden. Projektą finansuoja KK fondas (ekspertų kompetencijos 2 etapas) ir jis bus vykdomas iki 2026 m. rugpjūčio 31 d. 

About this practice

Target audience
Digital skills in education.
Digital technology / specialisation
Digital skills
Digital skill level
Advanced
Digital expert
Geographic scope
Švedija
Industry - field of education and training
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving education
Type of initiative
EU institutional initiative
Type of funding
Public-Private
Date
-
Organization