Šis tyrimas yra EBPO švietimo darbo dokumentų dalis ir jame pateikiama išsami informacija apie informatinio mąstymo padėtį ikimokyklinio ugdymo srityje. Siekiant klestėti šiandienos akademiniame ir profesiniame pasaulyje, labai svarbūs kompiuterinio programavimo ir susiję kompiuterinio mąstymo įgūdžiai.

Pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kompiuterinio raštingumo įgūdžiams ugdyti, taip pat kompiuterių programavimo sąvokoms ir kalboms diegti jau vaikų darželyje ir ikimokyklinio ugdymo mokykloje. Priemonės, mokymo programos ir sistemos, skirtos kompiuteriniam raštingumui skatinti ankstyvajame amžiuje, turi būti kuriamos ir įgyvendinamos taip, kad įtrauktų vaikus, kurie dar nemoka skaityti ir rašyti, kurie mokosi žaisdami, kurių dėmesys trumpa ir kurių darbinė atmintis ribota, bet kurie taip pat pasižymi dideliu natūraliu smalsumu. Šioje apžvalgoje apibendrinama empirinė ir teorinė literatūra, susijusi su ankstyvuoju mokymusi ir vystymusi, t. y. laikotarpiu, kai maži vaikai įgyja pagrindinius įgūdžius, tokius kaip raštingumas ir skaičiavimas, kuriuos galima kruopščiai papildyti informatinio mąstymo tyrinėjimu.

Darbo dokumento pradžioje pateikiamos pagrindinės su informatiniu mąstymu (IM) susijusių sąvokų apibrėžtys ir informacija apie IM. Toliau aptariama, kaip IM atsirado mokymosi standartuose ir ankstyvojo ugdymo pakopų sistemose, taip pat aptariami IM tyrimai ankstyvojo ugdymo ir vystymosi srityje. Toliau apžvalgoje aptariamos įvairios priemonės, technologijos ir medijos, kurios buvo sukurtos per pastarąjį dešimtmetį ir skirtos mažų vaikų ugdymui, įskaitant sąsajas be ekrano. Galiausiai apžvalgoje aptariamas kompiuterinio ugdymo programų įgyvendinimas EBPO šalyse ir išskiriami svarbūs kompiuterinio ugdymo teisingumo ir prieinamumo klausimai.


Darbinio dokumento turinys

  1. Informatinio mąstymo, kompiuterinio mokslo ir programavimo apibrėžimas
  2. Informatinio mąstymo sistemos ir mokymosi standartai
  3. Informatinis mąstymas ir ankstyvasis mokymasis bei tobulėjimas
  4. Ankstyvojo informatinio mąstymo mokymosi priemonės
  5. Veiksmingas ir kintamas švietimas informatinio mąstymo srityje
  6. Teisingumas ir prieiga
  7. Baigiamosios pastabos ir pagrindiniai požiūriai politikos formuotojams

Publication Details

Digital skill level
Basic
Digital technology / specialisation
Digital skills
Geographic scope
Europos sąjunga
Target audience
Digital skills in education.
Digital skills for all
Industry - field of education and training
Education science
Computer use
Type of initiative
International initiative
Publication type
Working document