Mokymosi sistema angis.net

 „Angis“ yra nemokama ir naršyklėje lengvai pasiekiama  programavimo mokymosi platforma, kurioje mokoma programuoti su „Python“.

Platformoje moksleiviai programuoja lietuviškai. Galbūt programuotojų bendruomenei tai kiek keistas sprendimas, tačiau kūrėjai taip nusprendė pasikalbėję su vaikais ir supratę, kad anglų kalba yra dar vienas papildomas barjeras, kurio galima išvengti. Perpratę „Python“ logiką lietuvių kalba, turėdami pagrindus, vartotojai gali lengvai išmokti angliškus vertimus. Norintys programuoti angliškai, tai taip pat gali daryti šioje platformoje, kadangi palaikoma ir anglų kalba. 

14 lygių Pelkių Valdovui nugalėti ir išmokti kurti savo žaidimukus

Pirmąjį „Angies“ sezoną sudaro 14 lygių, kiekviename – vaizdo įrašas, kuriame specialistai paprastai ir suprantamai paaiškina to lygio teorinę dalį, o tuomet vartotojas turi išspręsti pateiktą programavimo užduotį. Pavyzdžiui, pirmame lygyje mokiniui paaiškinama, kad kompiuteris vykdo komandas, vėliau vaikai mokomi, kas yra kintamasis, kaip pastebėti, suprasti ir pataisyti klaidas, kas yra ciklas bei kaip jį naudojant sutaupyti laiko programuojant. Vėliau aiškinama  kaip veikia vartotojo komanda, kad programos turi reaguoti į sąlygas ir tam naudojami sąlyginiai sakiniai, nagrinėjamas pelės paspaudimas, klaviatūros įvestis. Paskutiniuose lygiuose jau pradedama gilintis į  masyvus ir didesnes programas.

Be mokomosios dalies „Angies“ platformoje galima kurti ir su kitais dalintis savo sukurtomis programėlėmis, kaip pavyzdžiui šis skaičiuotuvas, kurį sukūrė Mykolas, šeštokas iš Vilniaus, su programavimu susipažinęs tik naudojantis „Angimi“, o dabar jau savarankiškai kuriantis savo žaidimukus. 

Kaip ir kodėl atsirado „Angis“?

Prieš pusmetį gimusi nemokama programavimo mokymo platforma „Angis“ šiandien turi 15 tūkstančių registruotų vartotojų, didelį būrį platformą naudojančių patenkintų mokytojų ir laimingų tėvų, kurie džiaugiasi programavimu susidomėjusiomis atžalomis.

Platformos idėja mūsų komandoje gimė prieš kelerius metus, kai supratome, kad turėdami vieną informatikos būrelį Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje visų vaikų nepasieksime ir neišmokysime. Be to, dėstant universitetuose, kalbėjomės su studentais, supratome, kaip svarbu stiprinti  programavimo žinias ir įgūdžius dar mokykloje ir kad tai padėtų būsimiems studentams ne tik susidomėti programavimu kaip profesija, bet ir ateiti į universitetą kur kas stipriau pasiruošus. 

Greta žinojimo, kad negalime pasiekti visų, kuriuos norėtume, mus neramino ir metai iš metų nesikeičiančios ir liūdinčios tendencijos: lyčių nelygybė IT srityje, nusistovėję neigiami stereotipai apie IT specialistus ir profesiją, IT mokytojų ir mokomųjų resursų lietuvių kalba trūkumas. Visas šias neigiamas tendencijas pagrindė ir kalbinti moksleiviai mažesniuose Lietuvos miestuose: buvo vaikų, kuriems informacines technologijas dėstė geografijos mokytoja… Žinoma, šiuo metu didžiuosiuose miestuose galima rasti informatikos būrelių, tačiau ne visi turi finansines galimybes leisti vaikus į mokamus būrelius, o kelis tūkstančius gyventojų turintys miesteliai tokios popamokinės veiklos net nesiūlo. Apsvarstę visas šias problemas ir įvertinę, kad sukurtas sprendimas turėtų būti ilgalaikis, o ne vienkartinis, nusprendėme, kad internetinė platforma su video pamokomis bus geriausias būdas. Taip gimė „Angis“, kurioje per kiek daugiau nei 4 mėnesius užsiregistravo daugiau nei 15 tūkstančių vartotojų iš 63 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Tai labai didelis ir mus nustebinęs vartotojų skaičius, žinant, kad tai yra 30 proc. mūsų tikslinės auditorijos. Toks susidomėjimas ir įsitraukimas puikiai įrodė tokio mokomojo turinio poreikį.

Varttotojų statistika

 

Svarbiausia – mokytojų įtraukimas ir mokinių motyvacija

Mes ne tik sukūrėme įrankį moksleiviams mokytis programuoti, bet ir turime paruošę visą metodinę medžiagą skirtą mokytojams, kadangi  jie yra tie žmonės, kurie gali sudominti vaikus. Nuotolinio mokymosi metu tai buvo ypač sunku, tad džiaugiamės labai pozityviais mokytojų atsiliepimais, jie dėkoja galėdami pristatyti programavimą visai kitu nei įprasta būdu ir jau daugiau nei 200 mokytojų „Angį“ naudoja savo pamokose. 

Pedagogai gali prisijungti prie mokytojams skirto portalo, kuriame yra informacija, skirta pasiruošti pamokai. Portale mokytojai gali matyti, kokius klausimus dažniausiai užduoda mokiniai, ir taip pasiruošti  į juos atsakyti. Artimiausiu metu planuojame tobulinti mokytojų portalą ir sukurti galimybę mokytojams administruoti savo klasę, stebėti mokinių progresą ir padėti išspręsti iškilusias problemas.

Sukūrė: UAB „Visma Lietuva“

Platforma „Angis“: https://angis.lrt.lt/#/

„Angies“ mokytojų portalas: https://mokytojams.angis.net/#/

„Angies“ vikis: https://wiki.angis.net/index.php/Pagrindinis_puslapis

Apie „Angį“ anglų k.: https://www.youtube.com/watch?v=RzK442uIJK8

 

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital skills for ICT professionals and other digital experts.
Digital skills in education.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Software
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Geographic scope
Lietuva
Industry - field of education and training
Software and applications development and analysis
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving Information and Communication Technologies (ICTs)
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Private
Date
-