Hakatonas

Projektas „Prisijungusi Lietuva” į kūrybines dirbtuves – hakatonus „Startuoliai, keičiantys visuomenę“ pakvietė dalyvauti jaunuolius, norinčius įvardinti ir ieškoti būdų kaip pasirinkti savo kraštui ar regionui aktualius klausimus. Svarbiausia užduotis, kurios ėmėsi dalyviai – kurti skaitmenines priemones, padedančias spręsti, jų manymu, svarbiausias socialines aktualijas.

Iš viso regioniniuose hakatonuose dalyvavo 192 14 – 29 metų jaunuoliai iš skirtingų Lietuvos vietovių.

Pirmieji hakatonai regionuose vyko gyvai, tačiau Lietuvoje pasikeitus epidemiologinei situacijai, kūrybinės dirbtuvės persikėlė į skaitmeninę erdvę. Hakatonai buvo tęsiami nuotoliniu būdu, kur dalyviai galėjo saugiai bendrauti, konsultuotis bei plėtoti savo idėjas.

10 valandų trunkančiose dirbtuvėse dalyviai išgrynino savo idėjas, preliminarų skaitmeninės priemonės sukūrimo ir įgyvendinimo planą. Idėjų pristatymai buvo vertinami komisijos narių, kurie atsižvelgė į idėjos originalumą, galimybę pritaikyti praktiškai, kūrybiškumą, loginę minčių seką bei aiškumą.

Geriausių idėjų kūrėjai regionuose buvo apdovanoti puikiais prizais ir gavo galimybę dalyvauti nacionaliniame hakatone, kuriame apdovanotos trys labiausiai komisiją sužavėjusios komandos. Pirmąją vietą su kiekvienam mokiniui prieinamo virtualiųjų korepetitorių tinklo idėja užėmusi komanda „BBRIGHT“ gavo 500 eurų vertės stipendijas ir „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ mentorystės sesiją tolimesniam idėjos ar produkto vystymui. Antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojos laimėjo dovanų čekius. Komanda „YUFFI“ pasiūlė startuolio idėją - virtualių restoranų meniu prototipą, o „LOVELYPAWS“ - startuolį, teikiantį pagalbą gyvūnų augintojams: galimybę gauti kvalifikuotą informaciją apie augintinio priežiūrą, maitinimą, sveikatą.

Apie regioninių hakatonų laimėtojus ir jų temas skaitykite čia.

Hakatonų naujienos buvo skelbiamos čia ir čia.

Trumpas vaizdo siužetas https://youtu.be/SF3KjmRc9xs.

About this practice

Target audience
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Artificial Intelligence
Cybersecurity
Internet of Things
Robotics
Augmented Reality
Virtual Reality
Software
Mobile Application Development
Web Development
Digital skills
Digital skill level
Advanced
Geographic scope
Europos sąjunga
Industry - field of education and training
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving education
Software and applications development and analysis
Information and communication technologies not elsewhere classified
Inter-disciplinary programmes and qualifications involving Information and Communication Technologies (ICTs)
Type of initiative
National initiative
Type of funding
Public
Date
-