Europos Komisijos finansuojama „Skaitmeninių galimybių stažuočių“ iniciatyva - tai iniciatyva, kuri yra tarsi tiltas tarp studentų ir skaitmeninių talentų, iš vienos pusės, ir įmonių bei būsimų darbdavių, iš kitos pusės. Ši ES iniciatyva suteikia galimybę studentams įgyti tiesioginės patirties tokiose technologijų srityse kaip kibernetinis saugumas, mašininis mokymasis, didieji duomenys ir kt. Dalyviai taip pat gali rinktis stažuotes, kurių metu daugiausia dėmesio skiriama žiniatinklio svetainių ar programinės įrangos projektavimui ir plėtrai, ir taip tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius verslo kontekste.

Skaitmeninių galimybių stažuotės pradėtos 2018 m. pagal programą „Erasmus+“ ir buvo finansuojamos Europos Sąjungos programos „Horizon 2020“ lėšomis. Šia iniciatyva siekiama spręsti didelio jaunimo nedarbo problemą mažinant įgūdžių atotrūkį tarp darbo jėgos ir darbdavių bei užmezgant ryšius tarp studentų ir potencialių darbdavių užsienyje. Kartu šia iniciatyva taip pat remiamos įmonės ir MVĮ, kurios dažnai patiria laiko ir išteklių trūkumą ir sunkiai randa skaitmeninių įgūdžių turinčių darbuotojų. Skaitmeninių galimybių stažuočių programos tikslas - įkvėpti visų sričių, ne tik technologinių, studentus ir absolventus vykti į stažuotes, kad jie sustiprintų savo skaitmenines kompetencijas, padidintų įsidarbinimo galimybes ir turėtų galimybę įgyti vertingos patirties užsienyje. Stažuotes taip pat galima derinti su studijų užsienyje laikotarpiu ir jos gali trukti nuo 2 iki 12 mėnesių. Sudėtingesnių dalykų, pavyzdžiui, architektūros ar medicinos, stažuotės gali būti pratęstos iki 24 mėnesių.

Norint dalyvauti skaitmeninių galimybių stažuotėse, reikia būti neseniai baigus studijas, gyventi vienoje iš programos „Erasmus+“ šalių arba būti studentu, dalyvaujančiu aukštojo mokslo mobilumo veikloje vienoje iš šių šalių (ta pati nuoroda kaip ir anksčiau). Daugiau informacijos ir tinkamumo sąlygų rasite vietiniuose dalyvaujančiuose universitetuose. Stažuotojai gauna finansinę paramą, vidutiniškai apie 500 eurų per mėnesį, tiksli suma priklauso nuo gyvenamosios šalies. Stipendijas paprastai administruoja atskiri universitetai, ir įmonėms nereikia lėšų (įmonės turi galimybę prisidėti prie stipendijų).

Skaitmeninių galimybių stažuočių iniciatyva yra geroji praktika ne tik dėl sėkmingo pažangių skaitmeninių įgūdžių ugdymo skatinimo, bet ir dėl glaudaus ryšio su užimtumo perspektyvų palengvinimu. Ji turi plačią aprėptį: naudodamiesi šia sistema studentai gali susirasti tinkamų stažuočių užsienyje, kurios neapsiriboja tik konkrečiomis naujomis technologijomis, bet ir susijusios su kitomis IRT sritimis, pavyzdžiui, skaitmenine rinkodara ar bendraisiais IT įgūdžiais. Nuo 2021 m. sausio minėtoje sistemoje sukaupta daugiau kaip 180 galimybių visoje Europoje, tiek internetinių, tiek tiesioginių. Programai taip pat pavyko sukurti patikimą aktualių ir aktyvių suinteresuotųjų subjektų iš daugiau nei 30 šalių bazę. Skaitmeninių galimybių stažuočių programa yra išplečiama iniciatyva, atsižvelgiant į tikslinę studentų grupę, ir siūlo patogią ieškoti ir naršyti duomenų bazę.

About this practice

Target audience
Digital skills for ICT professionals and other digital experts.
Digital skills in education.
Digital technology / specialisation
Artificial Intelligence
Cybersecurity
Internet of Things
Big Data
Blockchain
Robotics
Augmented Reality
Virtual Reality
High Performance Computing
Machine Learning
Cloud Computing
5G
Telecommunications
WiFi
Quantum Computing
Software
Mobile Application Development
Web Development
Microelectronics
Digital skills
Digital skill level
Advanced
Digital expert
Geographic scope
Europos sąjunga
Industry - field of education and training
Education not further defined
Management and administration
Marketing and advertising
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
International initiative
Type of funding
Public-Private
Date
-