Įvairūs tyrimai rodo, kad informacinių technologijų (IT) įgūdžiai reikalingi devyniose iš dešimties darbo vietų. O kokios IT ir marketingo žinios bei įgūdžiai reikalingi šiuolaikiniam marketingo specialistui, buvo aiškintasi 2020 m. pradžioje projekto „Fuse IT“ inicijuoto bei Lietuvoje, Latvijoje, Rumunijoje ir Portugalijoje atlikto tyrimo metu.
Įvairioms suinteresuotųjų pusėms atstovavę šio tyrimo respondentai išskyrė tokias svarbiausias skaitmeninės rinkodaros specialisto kompetencijas: stiprią komunikaciją, skaitmeninę strategiją, strateginį kūrybiškumą ir vartotojų lojalumą bei tinklapio vartotojo patirties valdymą, optimizaciją ir kt. (pav. Skaitmeninio marketingo specialisto kompetencijos Top 10). Visos akcentuojamos kompetencijos yra susijusios tiek su strateginiais rinkodaros, kaip profesionalios veiklos, aspektais, tiek su rinkodaros, kaip studijų programos ir, juo labiau, skaitmeninės rinkodaros srities moduliais.
Profesinių kompetencijų analizė atskleidė, kad skaitmeninės rinkodaros specialistui ypač reikalingi įgūdžiai (žr. pav.), susiję su IT priemonėmis, yra tiesiogiai sietini su konkrečia rinkodaros sritimi ir jos tikslais, pvz. su socialinių medijų, mobiliąja, el. pašto, paieškos sistemų ir jų optimizavimo rinkodara ir kt. Šiuos profesinių įgūdžius sąlyginai galima suskirstyti į dvi grupes: profesinius įgūdžius, pritaikytus prie skaitmeninio marketingo poreikių, ir profesinius įgūdžius, sukurtus,atsižvelgiant į skaitmeninio marketingo poreikius.
„Fuse IT“ (marketingo ir IRT ateities kompetencijų gairės) projektas, įgyvendintas 2019 - 2021 m., buvo skirtas švietimo ir darbo rinkos profesinių įgūdžių ir žinių reikalavimams studentams ir absolventams universitete (įskaitant mokymosi visą gyvenimą veiklą) apibrėžti. Projekto metu buvo analizuojama, kuriama, vystoma ir diegiama naujausia mokymo programa, e-mokymosi medžiaga, mišri mokymosi aplinka, IKT žinių ir įgūdžių įsivertinimas bei žinių vertinimo sistemos.
Projekto tikslas
Išanalizuoti, sukurti ir įdiegti mokymo programą su e. mokymosi medžiaga, mišria mokymosi aplinka, IRT žinių ir įgūdžių įsivertinimu bei sertifikavimo sistema.
Projekto rezultatai
Projekto metu buvo atlikti išsamūs gebėjimų poreikio tyrimai ir parengta mokymo programa, žinių įsivertinimo testas bei kitos metodinės priemonės keliomis kalbomis.
- Aukštojo mokslo gairių ir studijų analizė
A1: Su skaitmeninės rinkodaros kompetencijų ugdymu susijusių studijų programų ir studijų dalykų (modulių) vykdomų projekto partnerių institucijose analizė (EN, PT, RO, LV, LT)
A2: Skaitmeninio marketingo (rinkodaros) ateities kompetencijų tyrimas (EN)
A2: Skaitmeninio marketingo (rinkodaros) ateities kompetencijų tyrimo SANTRAUKA (PT, RO, LV, LT)
A3: Skaitmeninio marketingo kompetencijų integravimo į dalykus, susijusius su IKT, gairės (EN)
A3: Skaitmeninio marketingo kompetencijų integravimo į dalykus, susijusius su IKT, gairių SANTRAUKA (PT, RO, LV, LT) - Mokymo programa (EN, LT, LV, PT, RO)
- E. mokymosi medžiaga
- Mokymosi-simuliacijos sistema
- Savianalizės ir žinių įvertinimo sistema
- Metodines gaires (EN, LT, LV, RO, PT)
Publikacijos:
Projekto partneriai
Projekte dalyvvo 5 partneriai iš Lietuvos, Latvijos, Rumunijos ir Portugalijos:
- Vilnius universitetas (Lietuva), koordinatorius;
- Informacijos sistemų vadybos institutas, ISMA universitetas (Latvija);
- Bukarešto politechnikos universitetas (Rumunija);
- VšĮ „Informacinių technologijų institutas“ (Lietuva);
- Tomar politechnikos institutas (Portugalija).