Projektas „iDecide“ buvo vykdomas trejus metus nuo 2017 m. spalio iki 2020 m. rugpjūčio Kipre. Projektas, kurį koordinavo Kipro švietimo ir kultūros ministerija (MOEC), subūrė įvairius Europos partnerius, įskaitant: Rumunijos Piteščio universitetą (UPIT), Peloponeso universitetą (UOP) Graikijoje, CARDET – Kipro švietimo technologijų mokslinių tyrimų ir plėtros pažangos centrą, Airijos Louth Meath Švietimo ir mokymo valdybą (LMETB), Portugalijos Lousados savivaldybę ir bendrovę „InnovADE“.
Tikslai ir uždaviniai
Vienas iš pagrindinių projekto „iDecide“ tikslų buvo parengti naujoviškų priemonių rinkinį ir įvadinius mokymo kursus, kad būtų remiamas informacija grindžiamas politikos formavimas mažinant atskirtį tarp bendruomenių. Projekto tikslas taip pat buvo teikti paramą mokyklų administratoriams, mokytojams, darbuotojams ir vietos bei regionų valstybės tarnautojams sukuriant aplinką, kurioje skatinamas įtraukus sprendimų priėmimas, diskusijos ir diskusijos. Priemonių rinkinio metodika grindžiama išsamia duomenų saugykla, surinkta vykdant projektą, kurioje pabrėžiama, kokį poveikį sprendimų priėmimas mokyklų lygmeniu daro mokiniams iš nepalankioje padėtyje esančių bendruomenių, ir pateikiamos konkrečios rekomendacijos visiems šios srities suinteresuotiesiems subjektams.
„iDecide“ e. mokymosi sistema suteikia galimybę mokyklų darbuotojams, mokytojams, mokiniams ir tėvams naudotis internetiniais kursais, įgūdžių ištekliais ir naudinga pagalbine medžiaga, kad jie galėtų didžiausią dėmesį skirti įtraukčiai (taip pat ir skaitmeninei) savo veikloje. Siekiant parengti priemonių rinkinį ir mokymo medžiagą, įgyvendinant projektą, esama situacija buvo įvertinta naudojant klausimynus, interviu ir fokus grupes, tyrimo ir duomenų rinkimo metodus.
Kodėl tai gera patirtis?
Šis priemonių rinkinys yra lengvai pritaikomas, nes yra patogaus formato - tai paketas su įvairiais skaitmeniniais ištekliais, padedantis mokyklų darbuotojams ir tėvams priimti sprendimus, kurie turi įtakos mokinių rezultatams ir gerovei mokykloje, ir buvo pripažintas sėkmingu įtraukiant įvairias suinteresuotąsias šalis į įtraukų sprendimų priėmimą, kurio metu skaitmeniniai įgūdžiai tampa švietimo programų centru. Projektu "iDecide" taip pat pavyko sustiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija bei gerąja patirtimi tarp dalyvaujančių suinteresuotųjų šalių ir tarp skirtingų Europos regionų.
Įvadinis kursas buvo prieinamas dviem formatais - tiesiogiai ir internetu, ir sėkmingai paskatino diskusijas apie geriausią įtraukties praktiką rengiant ir įgyvendinant mokyklų politiką ir procedūras. Be to, buvo pabrėžta duomenimis pagrįstos politikos formavimo, kuri nuolat pritaikoma siekiant sumažinti nepalankioje padėtyje esančių mokinių mokymosi rezultatų skirtumus, svarba.