Skaitmeninės integracijos mokykla REDI - tai ne pelno siekianti programavimo mokykla, skirta vietiniams gyventojams ir atvykėliams, neturintiems galimybių įgyti skaitmeninio išsilavinimo, veikianti keliose vietose Vokietijoje, Danijoje ir Švedijoje. Mokyklos pavadinimas kilęs iš žodžių "pasirengimas" ir "skaitmeninė integracija".

Technologijų mokykla gimė paskatinta idėjos, kad kiekvienas žmogus turi teisę (ir turėtų turėti galimybę) išnaudoti visą savo potencialą. Kartu mokykla kovoja su stereotipais apie atvykėlius į Europą, padeda jiems kelti, perduoti ir plėsti kvalifikaciją bei skaitmeninės ekonomikos įgūdžius ir padeda jiems susirasti darbą ES pradedančiosiose įmonėse ir technologijų bendrovėse.

Bendroji informacija ir tikslai 

REDI Skaitmeninės integracijos mokykla 2016 m. surengė pirmuosius mokymo kursus. Nuo to laiko mokykla kasmet rengia įvairius kursus – nuo informacinių ir ryšių technologijų (IRT) pagrindų iki pažangesnių konkrečių skaitmeninių technologijų kursų, siekiant užtikrinti geriausią įmanomą švietimą tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos.

Semestras trunka 3–4 mėnesius (mokymas ne visą darbo dieną), mokytojai yra savanoriai technologijų ekspertai. Siūlomos keturios pagrindinės programų grupės.

  • Skaitmeninės karjeros programa – mokiniai dalyvauja 4 mėnesių programoje, jos metu paprastai vyksta du savaitiniai užsiėmimai, kuriuos veda savanoriai. Kursai yra nemokami.
  • Programa„Skaitmeninės moterys“. Programa siekiama įgalinti moteris padedant joms ugdyti savo skaitmeninius įgūdžius ir integruotis į vietos visuomenę ir darbo rinką.  Mokytojai yra patyrę specialistai, savanoriaujantys kas savaitę.
  • Skaitmeninio jaunimo programa – skirta 18–30 metų asmenims. Kursai rengiami vokiečių arba danų kalba.
  • Vaikų programa – REDI mokykla bendradarbiauja su PxP ambasada, kad suteiktų daugiau galimybių likimo nuskriaustiems vaikams ir jaunimui.

Be to, studentams suteikiama galimybė dalyvauti daugybei praktinių seminarų, profesinių tinklų, profesinio mokymo ir konferencijų, profesinės veiklos praktinių seminarų, apsilankymų įmonėse, darbo pasiūlos ir paklausos derinimo ir t. t. Tikslas – pasiūlyti paramos tinklą ir studentams baigusiems absolventams: ją sudaro technologijų lyderiai, absolventai ir besimokantys asmenys, kad jie galėtų kurti galimybes ir išsakyti savo nuomonę. 

Kodėl tai gera praktika? 

Nuo pat REDI pradžios 2015 m., padedant 1 000 savanorių mokytojų ir maždaug 100 įmonių partnerių, mokėsi daugiau kaip 5 000 mokinių iš daugiau kaip 50 šalių. Programa yra sertifikuota pagal Vokietijos užimtumo skatinimo akreditavimo ir patvirtinimo reglamentą (AZAV) ir gavo keletą apdovanojimų, įskaitant „Financial Times“ pripažinimą kaip viena iš 100 novatoriškų iniciatyvų Europoje.

Viena iš steigėjų Anne Kjęr Bathel (mergautinė pavardė Riechert) 2018 m. pelnė Handelsblatt „Metų įkvėpėjos“ vardą, o 2020 m. gavo Vokietijos startuolių apdovanojimą „Metų socialinis verslininkas“. Iš pradžių įsteigta Berlyne, REDI šiandien turi biurus visoje Vokietijoje ir plečiasi, kad galėtų siūlyti programas ir Danijoje bei Švedijoje. 

REDI tinkle kasmet dalyvauja daugiau kaip 200 savanorių iš daugiau kaip 100 įmonių, vis daugiau žmonių skatinami pradėti savo karjerą. REDI karjeros rėmimo tinklas taip pat panaikina atotrūkį tarp darbuotojų ieškančių įmonių ir darbo ieškančių asmenų bei padeda besimokantiems asmenims tapti patikimais darbo rinkos dalyviais. 

About this practice

Target audience
Digital skills for the labour force.
Digital skills for ICT professionals and other digital experts.
Digital skills in education.
Digital skills for all
Digital technology / specialisation
Software
Web Development
Digital skills
Digital skill level
Basic
Intermediate
Geographic scope
Danija
Vokietija
Švedija
Industry - field of education and training
Personal skills and development
Work skills
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Type of initiative
Local initiative
Type of funding
Public-Private
Date
-
Organization