2022 m. skaitmeninė savaitė Latvijoje vyko kovo 21–25 d. Kovo 24 d. Liepojos miesto Švietimo plėtros ir metodinės paramos centras, bendradarbiaudamas su NIC.lv, surengė internetinį seminarą „Kokias gudrybes naudoja programišiai, kad pritrauktų į savo svetainę“.

Kaip dažnai atkreipiame dėmesį į lankomos svetainės adresą? Ar žinote, kokią informaciją ji slepia? Kiekviena svetainė turi matomą adresą, domeno pavadinimą. Todėl programišiai turi naudoti įvairias gudrybes, kad net labiausiai atsakingus interneto vartotojus įtrauktų į savo spąstus. Dažnai iš svetainės išvaizdos ir turinio negalima daryti išvados, kad ji yra nepatikima, o vienintelė jos informacija būna  interneto adresas. Kaip jį naudoja programišiai ir ką turite žinoti, kad neužkibtumėte? Į visus šiuos klausimus internetinio seminaro metu atsakė Latvijos universiteto (LU) Matematikos ir informatikos instituto kompiuterių mokslo tyrėja ir Tinklų sprendimų skyriaus (NIC) rinkodaros skyriaus vadovė Dana Ludviga.

Internetinio seminaro įrašą galima peržiūrėti čia.

Būti ar nebūti internete? Jei kas nors kada nors abejojo, ar reikia skaitmeninti savo verslą, COVID įrodė, kad atsakymas į šį šiek tiek perfrazuotą Šekspyro klausimą yra: BŪTI! .LV metinė duomenų ataskaita įrodo, kad kiekviena krizė gali tapti kažko naujo pradžia.

2021 m. bendras .LV domenų vardų skaičius padidėjo 5,7 proc. Per visus dvylika mėnesių buvo užregistruoti 40202 nauji .LV domeno vardai. Naujų registracijų skaičius buvo didelis, ypač per pirmąjį 2021 m. ketvirtį, tačiau ar 2022 m. šis skaitmeninimo augimas tęsis tokiu pat tempu? Tai parodys laikas.

NIC.LV rekomenduojami ištekliai:

NIC.LV tinklaraštyje rasite daug kitų naudingų straipsnių.

NIC.LV ragina visus stebėti naujausius pokyčius domenų sektoriuje socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose.

Resource Details

Digital skill level
Basic
Intermediate
Advanced
Digital technology / specialisation
Cybersecurity
Geographic scope
Latvija
Industry - field of education and training
Information and Communication Technologies (ICTs) not further defined
Methodology

Susieta su Europos skaitmeninio saugumo politika ir strategijomis

Organization
Skills resource type
Case study
Target audience
Digital skills for all
Target language
Latvian
Type of initiative
National initiative