NIC.LV internetinis seminaras "Įsilaužėlių naudojamos gudrybės ir metodai"

2022-08-04

2022 m. skaitmeninė savaitė Latvijoje vyko kovo 21–25 d. Kovo 24 d. Liepojos miesto Švietimo plėtros ir metodinės paramos centras, bendradarbiaudamas su NIC.lv, surengė internetinį seminarą „Kokias gudrybes naudoja programišiai, kad pritrauktų į savo svetainę“.

Kaip dažnai atkreipiame dėmesį į lankomos svetainės adresą? Ar žinote, kokią informaciją ji slepia? Kiekviena svetainė turi matomą adresą, domeno pavadinimą. Todėl programišiai turi naudoti įvairias gudrybes, kad net labiausiai atsakingus interneto vartotojus įtrauktų į savo spąstus. Dažnai iš svetainės išvaizdos ir turinio negalima daryti išvados, kad ji yra nepatikima, o vienintelė jos informacija būna  interneto adresas. Kaip jį naudoja programišiai ir ką turite žinoti, kad neužkibtumėte? Į visus šiuos klausimus internetinio seminaro metu atsakė Latvijos universiteto (LU) Matematikos ir informatikos instituto kompiuterių mokslo tyrėja ir Tinklų sprendimų skyriaus (NIC) rinkodaros skyriaus vadovė Dana Ludviga.

Internetinio seminaro įrašą galima peržiūrėti čia.

Būti ar nebūti internete? Jei kas nors kada nors abejojo, ar reikia skaitmeninti savo verslą, COVID įrodė, kad atsakymas į šį šiek tiek perfrazuotą Šekspyro klausimą yra: BŪTI! .LV metinė duomenų ataskaita įrodo, kad kiekviena krizė gali tapti kažko naujo pradžia.

2021 m. bendras .LV domenų vardų skaičius padidėjo 5,7 proc. Per visus dvylika mėnesių buvo užregistruoti 40202 nauji .LV domeno vardai. Naujų registracijų skaičius buvo didelis, ypač per pirmąjį 2021 m. ketvirtį, tačiau ar 2022 m. šis skaitmeninimo augimas tęsis tokiu pat tempu? Tai parodys laikas.

NIC.LV rekomenduojami ištekliai:

NIC.LV tinklaraštyje rasite daug kitų naudingų straipsnių.

NIC.LV ragina visus stebėti naujausius pokyčius domenų sektoriuje socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose.

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Geografinė taikymo sritis - šalis
Latvija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Susieta su Europos skaitmeninio saugumo politika ir strategijomis

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Atvejo analizė
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Latvių
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė