Rue Montoyer 51
1000 Brussels
Belgija
Demokratija susiduria su pasaulinio masto iššūkiais ir manoma, kad technologijos jai daro tiek teigiamą, tiek neigiamą poveikį. Labai svarbu didinti demokratinį atsparumą ir užtikrinti, kad technologijos padėtų apsaugoti ir skatinti demokratines institucijas ir vertybes. Europos Komisijos pateiktu Europos demokratijos veiksmų planu (EDAP) siekiama kovoti su grėsmėmis demokratiniams procesams Europoje. Technologijų įmonės turi imtis veiksmų, kad apsaugotų savo vertybes, tačiau jos taip pat turi apsvarstyti savo vaidmenį ir įsipareigojimus demokratinėms visuomenėms.
Siekiant išnagrinėti šiuos kylančius iššūkius, įsipareigojimus ir siekius, programa "Demokratinės vertybės skaitmeniniame amžiuje" subūrė akademinės bendruomenės, analitinių centrų, nevyriausybinių organizacijų, politikos ir privataus sektoriaus ekspertus. Trijų seminarų metu įvairių nuomonių ir požiūrių atstovai nagrinėjo svarbiausias skaitmenines problemas, su kuriomis susiduria demokratija. Seminaruose nagrinėjamos šios temos:
- žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo stiprinimas;
- kova su dezinformacija;
- demokratija ir atsparumas Europos krizių laikotarpiu.
Šis renginys yra paskutinis renginių cikle. Jame dalyvaus aukšto lygio grupė, kuri apsvarstys praktinius seminarus, aptars išvadas ir idėjų audros ateities kelius. Šiame baigiamajame renginyje taip pat bus pateikta praktinių seminarų ataskaita. Pranešėjai:
- Wojtech Talko, Veros Jourovos komiteto narys, Europos Komisija;
- Fernando Hortal Foronda, skaitmeninės politikos pareigūnas, Europos demokratijos partnerystė;
- Nanna-Louise Linde, "Microsoft" Europos vyriausybių reikalų viceprezidentė.
Šiam renginiui reikia užsiregistruoti.