Moterys ir mergaitės gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos forume

2022-08-12
-
Ore sklandančios moters piešinys

2022 m. spalio 26 d. Girls Go biuletenis, bendradarbiaudamas su Europos Komisijos Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generaliniu direktoratu (DG EAC), STEM forume organizuoja antrąjį Moterų ir mergaičių renginį. Renginyje dalyvaus mokslo darbuotojai, specialistai ir įtakingi suinteresuotieji subjektai gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos bei lyčių lygybės srityse ir jie bus susieti su mokiniais, dalyvaujančiais novatoriškoje „Girls Go circular“ mokymosi programoje.

Antrojo renginio tema – „Mokslo ir technologijų mergaičių įgalinimas“. Mergaitės ir jaunos moterys atliks pagrindinį vaidmenį renginyje ir įkvėps savo bendraamžius ir auditoriją, dalyvaudamos diskusijose su ES politikos formuotojais, mokslininkais ir verslininkais dėl šališkumo lyčių atžvilgiu panaikinimo iš gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (MTIM) ir dalydamosi sėkmės istorijomis, kad įkvėptų būsimus ES veiksmus šiose srityse. Moterų ir mergaičių dalyvavimas gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos forume taip pat pažymės tūkstančių mergaičių iš 11 Europos šalių dalyvavimą „Girls Go“ biuletenio projekte ir suteiks joms galimybę gauti pirmaujančių specialistų dalykinę paramą.

Lyčių nelygybės panaikinimas siekiant tvarios ateities

Tarp universaliųjų – skaitmeninių ir verslumo – įgūdžių, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos disciplinų skatinimo ir žaliosios bei skaitmeninės pertvarkos Europos Sąjungoje yra aiškus ryšys. Inovacijos, naujos perspektyvos ir kūrybiški sprendimai šiose srityse yra gyvybiškai svarbūs klestinčiai ir tvariai ateičiai. Todėl labai svarbu, kad įvairūs subjektai, įskaitant moteris ir nepakankamai atstovaujamas grupes, dalyvautų užtikrinant įtraukesnę ir teisingesnę pertvarką. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos forume „Moterys ir mergaitės“ prisidedama prie diskusijų dėl anglies dioksido neišskiriančios žiedinės ekonomikos sukūrimo ir lyčių nelygybės švietimo ir mokymo srityje problemos sprendimo.

Studentų iššūkis

Jaunoji karta sugebės įveikti lyčių nelygybę gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityje ir ją skatinti. Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos forume „Moterys ir mergaitės“ užmezgs ryšius su mokiniais, politikos formuotojais ir mokslo bei pramonės atstovais, suteikdami jiems galimybę įgyti įkvėpimo ir mokytis vieni iš kitų. Moksleiviai suformuos komandas ir dalyvaus sprendžiant uždavinį rasti naujus sprendimus, kaip panaikinti lyčių stereotipus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityje. Renginio metu trys geriausios komandos pateiks savo idėją ekspertų vertinimo komisijai, o laimėjusiai komandai bus pasiūlyti mokymai, kad jų vizija taptų tikrove.

Užsiregistruokite, kad būtumėte informuoti pirmieji, kai prasidės WGSF registracija!

Įvykio detalės

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/4283
Tikslinė kalba
Anglų
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Blokų grandinė
Didelio našumo kompiuterija
Mašininis mokymasis
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Įvykio parametrai
Virtuali transliacija
Įvykio organizatorius