2021 m. ES programavimo savaitėje - 4 milijonai dalyvių

2022-01-28

Paskelbti oficialūs 2021 m. vykusios Europos programavimo savaitės (EU Code Week) statistiniai duomenys, atspindintys sėkmingus šios Europos Komisijos remiamos akcijos, kuri prieš 9 metus prasidėjo kaip paprastų žmonių iniciatyva, rezultatus. 2021 m. Europos programavimo savaitės renginiuose dalyvavo 4 mln. žmonių iš viso pasaulio, surengta daugiau kaip 78 000 renginių.

Sukurta siekiant visiems linksmai ir patraukliai supažindinti su programavimu ir skaitmeniniu raštingumu, Europos programavimo savaitė suteikia mokytojams ir programavimo entuziastams priemonių organizuoti veiklas, kurios padėtų jiems mokyti savo mokinius programavimo. Gera žinia: praėjusių metų situacija ir būtinybė dėl COVID-19 rengti šią veiklą mišriu arba visiškai virtualiu būdu neturėjo įtakos jos populiarumui (11 proc. veiklų vyko internetu ir 83 proc. tiesiogiai, o 6 proc. veiklų vieta nebuvo nurodyta).  

Ši Europos iniciatyva tapo neįtikėtinai populiari ir už ES ribų: dešimt aktyviausiai veiklą organizavusių šalių buvo Turkija (27 000 veiklų), Italija (18 000) ir Lenkija (15 000), Graikija (2 300 veiklų), Austrija ir Rumunija (abi po 1 800), Vengrija (1 400), Kroatija, Ispanija ir Vokietija (visos po 1 000). Tačiau, kalbant apie daugiausiai veiklų, palyginti su gyventojų skaičiumi, organizuojančias šalis, pirmauja Monakas, Malta ir Estija.

Vidutinis dalyvių amžius - 11 metų, ir, kaip ir ankstesniais metais, beveik pusė dalyvių (49 proc.) buvo mergaitės.  34 000 žmonių - daugiausia mokytojų - organizavo daugiau nei 78 000 veiklų, t. y. 15 proc. daugiau nei 2020 m. 88 proc. veiklų vyko mokyklose, o tai rodo didelį mokytojų įsitraukimą į šią iniciatyvą.

Naujos 2021 m. iniciatyvos

Vis labiau augant Programavimo savaitės pasisekimui, 2021 m. buvo surengta nemažai naujų veiklų, pavyzdžiui, bendruomenės ir partnerių parengtų 18 programavimo užduočių ir ES Programavimo savaitės tinklalaidžių ciklas, kuriame Programavimo savaitės komandos narės Arjana Blazic ir Eugenia Casariego kalbasi su svečiais apie tai, kaip robotika gali pagerinti švietimą, apie programavimo vaidmenį muzikoje, žaidimų kūrimo bei žaidybinimo taikymą ir t. t. (nauji epizodai skelbiami kiekvieną antradienį).

2021 m. Arabų programavimo savaitę taip pat paskelbė Arabų švietimo, kultūros ir mokslo organizacija (ALECSO), bendradarbiaudama su Tuniso švietimo iniciatyvų asociacija. ES ir Arabų programavimo savaitė turi tą patį tikslą - palengvinti mokymąsi ir supratimą apie programavimą smagiu ir linksmu būdu.

Programavimo savaitės hakatonai 6 šalyse

2021 m. ES programavimo savaitės hakatonuose varžėsi komandos, kuriose dalyvavo daugiau kaip 300 vidurinių mokyklų vyresniųjų klasių moksleivių iš Graikijos, Airijos, Italijos, Latvijos, Rumunijos ir Slovėnijos. Jie susitiko su mentoriais, dalyvavo seminaruose ir kūrė sprendimus tokiems iššūkiams, kaip kova su maisto švaistymu, pagalba jaunimui susirasti darbą, nevyriausybinių organizacijų ir vietos maisto gamintojų bendradarbiavimas ir kt. Kiekvienos šalies komanda nugalėtoja dalyvavo ES programavimo savaitės hakatono finale, kur jų projektus vertino tarptautinė žiuri. Nugalėtojais tapo komanda „Strassuim“ iš Slovėnijos.  

2021 m. Programavimo savaitės mokytojai

Tūkstančiai mokytojų dalyvavo dviejuose 2021 m. surengtuose Programavimo savaitės MAIK. Mokykloms skirtame kurse „DI pagrindai" daugiausia dėmesio buvo skiriama tam, kaip integruoti AI išteklius į praktinį mokymą. MAIK „Programavimo savaitės stovykla" visų dalykų mokytojai, - nuo ikimokyklinio iki vidurinio ugdymo, - sužinojo apie įvairių išteklių, konkrečių pamokų planų ir priemonių taikymą, kaip įkvėpti mokinius mokytis programuoti. Per pastaruosius ketverius metus ES programavimo savaitės  MAIK ir kituose mokymuose dalyvavo 20 000 mokytojų.  

Veiklų organizatoriai taip pat aktyviai dalyvavo „CodeWeek4All“ programoje, kurios užduotis buvo susivienyti su bent 9 kitais veiklos organizatoriais ir (arba) su organizatoriais iš 2 kitų šalių. Iš viso sudaryta 3 600 tokių susivienijimų, o 800 jų atitiko kriterijus ir gaus pasiekimų pažymėjimus. 170 susivienijimų atitiko abi sąlygas. 1 343 asmenys patys organizavo daugiau nei 10 veiklų ir bus apdovanoti „Puikaus organizatoriaus“ pažymėjimais.

ES programavimo savaitės 10-asis gimtadienis

2022 m. šiai iniciatyvai sukanka 10 metų, tad nepraleiskite progos! Renginys vyks 2022 m. spalio 8-23 d., tačiau dėl jubiliejaus specialūs renginiai bus organizuojami ištisus metus, pradedant Pyrago iššūkiu. Jo metu dalyviai bus kviečiami praktikuoti skaičiavimo mąstymą kepant gimtadienio tortą, skirtą Programavimo savaitei.

Ar esate pasirengę programuoti?

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/en/latest/news/4-million-participants-2021-eu-code-week
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų