EUMaster4HPC: tapkite nauju Europos superkompiuterių ekspertu!

2022-12-15

Jau galima teikti paraiškas į EUMaster4HPC, pirmąją visos Europos magistrantūros programą didelio našumo kompiuterijos (HPC) srityje. Geriausi Europos HPC specialistai dalysis savo žiniomis, kad taptumėte naujos kartos šios srities ekspertu.

EUMaster4HPC buvo sukurta kaip unikali partnerystė tarp HPC švietimo ir privataus sektoriaus, kad studentai įgytų unikalią kvalifikaciją ir karjeros perspektyvas, taip pat turėtų galimybę gyventi ir studijuoti įvairiuose Europos miestuose. 

EUMaster4HPC tikslas - parengti naujos kartos superkompiuterių specialistus, organizuojant internetinius ir vietoje vykstančius kursus, kuriuos veda geriausi Europos HPC specialistai.

Apie magistrantūros studijas

Kursai prasidės 2023 m. rudenį ir vyks aštuoniuose skirtinguose Europos universitetuose Liuksemburge, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Šveicarijoje ir Švedijoje. Studentai galės pasirinkti vieną iš aštuonių universitetų, kuriame pradės studijuoti programą, o po to kitais metais bus perkelti į kitą universitetą, atsižvelgiant į jų specializaciją.

Programa suteiks dalyviams įvairių vertingų gebėjimų ir įgūdžių, susijusių su našiąja kompiuterija ir jos technologijų srityje, kurių pageidauja darbdaviai Europos ir tarptautiniu lygmeniu. Be to, EUMaster4HPC studentai galės pasinaudoti plačiu įvairių dalyvių visoje Europoje tinklu, apimančiu mokslinių tyrimų centrus, superkompiuterių centrus, pramonės ekspertus ir kitas su našiąja kompiuterija susijusias šalis.

Kaip galima teikti paraišką?

Kvietimas teikti paraiškas jau paskelbtas! Jei jus domina kompiuterinis mokslas arba inžinerinių ir mokslinių problemų sprendimas naudojant superkompiuterius, paraišką galite teikti užpildę šią internetinę paraiškos formą. Paraiškų teikimo laikotarpis yra tęstinis: nuo 2022 m. gruodžio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 14 d. 13.00 val. ir nuo 2022 m. gruodžio 16 d. iki 2023 m. vasario 28 d. 13.00 val. Po to bus pateikti papildomi paraiškų teikimo laikotarpiai.

Be to, reikalavimus atitinkantiems studentams bus suteikta judumo stipendija, kuria bus dengiamos su programa susijusios išlaidos (kelionės ir apgyvendinimo), o siekiant įgyvendinti įtraukią ir lygiateisę programą, reikalavimus atitinkantys studentai atleidžiami nuo universiteto mokesčių.

Kokie universitetai dalyvauja?

Studijų programą vykdant dalyvauja 8 universitetai:

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/7209
Skaitmeninė technologija, specializacija
Didelio našumo kompiuterija
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų