Jau galima teikti paraiškas 2023 m. Europos skaitmeninių įgūdžių apdovanojimams

2023-02-22

Po paskutinio 2018 m. vykusio konkurso vėl atėjo laikas pripažinti ir skatinti geriausią Europos skaitmeninių įgūdžių praktiką: galima teikti paraiškas 2023 m. Europos skaitmeninių įgūdžių apdovanojimams.

Apdovanojimais, sukurtais siekiant užtikrinti matomumą ir skatinti dalytis patirtimi ir idėjomis, kaip europiečiai įgyti skaitmeninių įgūdžių visais lygmenimis, siekiama apdovanoti projektus ir iniciatyvas, padedančius panaikinti skaitmeninę atskirtį 5 atskirose kategorijose:

  • Jaunimo įgalinimas skaitmeniniame sektoriuje ( projektai, kuriais siekiama pritraukti jaunąją visuomenę į IRT profesijas, jaunosios visuomenės medijų raštingumo iniciatyvos, naujųjų technologijų kursai jaunajai visuomenei, hakatonai ir t. t.) ;
  • Skaitmeninis įgūdžių tobulinimas darbui (skaitmeninių įgūdžių tobulinimo ir perkvalifikavimo iniciatyvos įvairiuose sektoriuose, palankesnių sąlygų visų lygmenų IRT specialistams įsidarbinti sudarymas);
  • Skaitmeniniai švietimo įgūdžiai (projektai, konkrečiai skirti mokytojų ir (arba) mokinių bei mokyklų administracijų skaitmeniniams įgūdžiams kelti);
  • Įtrauktis į skaitmeninį pasaulį (vyresnio amžiaus žmonių, bedarbių, pažeidžiamų grupių skaitmeninio mokymo ir medijų raštingumo iniciatyvos, prieinamumas);
  • IRT srityje dirbančios moterys (t. y. projektai, kuriais konkrečiai siekiama didinti moterų IRT specialisčių skaičių arba kelti dirbančių moterų ar jaunesnių moterų skaitmeninius įgūdžius IRT srityje).

Kiekvieną projektą ar iniciatyvą galima pristatyti tik vienoje iš penkių kategorijų, o pareiškėjai galės išsamiai aprašyti, kas yra jų tikslinė auditorija ir kokį poveikį jie daro skaitmeninių įgūdžių trūkumui konkrečioje veiklos srityje. Tarp sėkmingos paraiškos kriterijų bus novatoriškas projekto pobūdis, komunikacijos veikla, vykdoma siekiant kuo didesnio pasiekiamumo, dėmesys projekto tvarumui ir galimybėms jį išplėsti, taip pat priemonės, kurių imamasi siekiant užtikrinti visų gebėjimų ir visų socialinių bei kultūrinių sluoksnių žmonių įtraukimą.

Paraiškas galima teikti nuo 2023 m. vasario 20 d. iki balandžio 8 d.: finalininkus sužinosite iki gegužės mėn. pabaigos, o nugalėtojai bus paskelbti birželio mėn. Europos lygmens ekspertų komisija užtikrins svarbiausių projektų atranką.


Daugiau informacijos apie apdovanojimus rasite specialiame puslapyje , o čia sužinosite, kas ir kaip gali teikti paraiškas.

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/7568
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų