Kviečiame dalyvauti „EU Datathon 2022“

2022-02-21

Vasario 7 d. oficialiai prasidėjo kasmetinis Europos atvirų duomenų konkursas "EU Datathon 2022", kuriame viso pasaulio atvirų duomenų entuziastai ir taikomųjų programų kūrėjai gali dalyvauti ir iki 2022 m. kovo 31 d. pateikti savo projektą.

Pagrindiniai prizai - ne tik 200 000 eurų bendras prizinis fondas ir publikos pripažinimo apdovanojimas, bet ir galimybė parodyti novatoriškiausias idėjas tarptautiniu mastu. Norinčius išsamiau sužinoti, kaip vyksta iššūkis ir kaip teikti paraiškas, organizatoriai kviečia dalyvauti dviejuose internetiniuose seminaruose vasario 18 ir 25 d. (daugiau informacijos rasite čia). Kaip tai vyksta? Pretendentai turi pasiūlyti paraiškos idėją, kuri susietų ir naudotų atviruosius duomenų rinkinius vienam iš keturių iššūkių spręsti:

  • 1 iššūkis: Europos žaliasis kursas;
  • 2 iššūkis: viešųjų pirkimų skaidrumas;
  • 3 iššūkis: ES viešųjų pirkimų galimybės jaunimui;
  • 4 iššūkis: skaitmeniniam amžiui pritaikyta Europa.

Dalyviams siūloma naudotis kai kuriais iš daugelio duomenų rinkinių, prieinamų svetainėje data.europa.eu, arba, 2 ar 3 iššūkio atveju, naudoti bent vieną duomenų rinkinį, paskelbtą ES viešųjų pirkimų elektroniniame leidinyje (TED).

Iš pradžių bus atrinktos dvidešimt keturios komandos, po šešias komandas kiekvienam iššūkiui, kurios bus pakviestos toliau plėtoti savo projekto idėją ir iki 2022 m. birželio 26 d. pateikti išsamų pasiūlymą. Tada komisija įvertins pasiūlymus ir atrinks dvylika komandų finalininkių, po tris komandas pagal kiekvieną iššūkį. Finalininkai bus pakviesti tobulinti savo paraišką ir pristatyti ją baigiamajame renginyje 2022 m. spalio 20 d. Tiems, kurie nebus atrinkti, taip pat numatytas 1 000 eurų paguodos prizas, taigi, ne toks jau ir mažas!

Šiame renginyje bus paskelbta galutinė kiekvieno iššūkio nugalėtojų komandų rikiuotė, o kiekvieno iššūkio komandos atskirai bus apdovanotos tokiais prizais:

  • pirmoji vieta: 25 000 eurų;
  • antroji vieta: 15 000 eurų;
  • trečioji vieta: 7 000 eurų.

Konkursą "EU Datathon 2022" organizuoja Europos Sąjungos leidinių biuras ir jis prisideda prie Europos jaunimo metų 2022 iniciatyvos, pagal kurią visoje Europoje organizuojami jaunimui skirti renginiai ir veikla.

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/en/latest/news/eu-datathon-2022-open
Skaitmeninė technologija, specializacija
Didieji duomenys
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų