Pradedama atranka misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimui

2023-02-08

Kaip praneša Inovacijų agentūra, vasario 7 d. prasidėjo partnerių atranka misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimui, kurioms numatyta skirti net 77,7 mln. eurų. Programų iniciatorės Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokslo ir studijų institucijas bei verslo subjektus burtis į konsorciumus ir kartu spręsti aktualias visuomenės problemas.

Suinteresuoti konsorciumai paraiškas gali teikti atranką įgyvendinančiai Inovacijų agentūrai iki kovo 24 d. Pagal nustatytus kriterijus partneriais tinkami tapti konsorciumai bus atrinkti per mėnesį nuo paraiškų pateikimo pabaigos datos.

Iki 2026 metų beveik 78 mln. eurų finansavimas iš Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano bus skirtas Inovacijų agentūros koordinuojamam ambicingam projektui, kuris įgyvendinamas trijose misijų temose: saugi ir įtrauki e. visuomenė, sumani ir klimatui neutrali Lietuva bei inovacijos sveikatai. Misijų programų koncepcija remiasi nauja Europos Komisijos praktika nukreipti mokslo ir inovacijų sritį spręsti visuomenės iššūkius. Juos spręsti kviečiami mokslas ir verslas, veikiantys prioritetinėse sumaniosios specializacijos srityse: sveikatos technologijos ir biotechnologijos, nauji gamybos procesai, medžiagos, technologijos bei informacinės ir ryšių technologijos.

Atrankoje dalyvaujančius konsorciumus turi sudaryti bent dvi valstybinės mokslo ir studijų institucijos, turinčios išteklių ir potencialą užtikrinti aukšto tarptautinio lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklą ir bent dvi nesusijusios verslo įmonės, deklaruojančios mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros išlaidas.

Išsami informacija apie partnerių misijomis grįstų mokslo ir inovacijų programų įgyvendinimui atranką skelbiama čia.

Atrankos taisyklės bus pristatomos internetinio renginio metu, kuris bus transliuojamas internetu, „Zoom“ priemonėmis vasario 14 d. 10 val. Visi norintys renginio metu galės užduoti klausimus, į kuriuos atsakys ekspertai. Registracija į renginį – čia.

Pagal Inovacijų agentūros inf.

Apie naujieną

Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Daiktų internetas
Didieji duomenys
Blokų grandinė
Robotika
Papildytoji realybė
Virtualioji realybė
Didelio našumo kompiuterija
Mašininis mokymasis
Debesų kompiuterija
Kvantinis skaičiavimas
Programinė įranga
Mikroelektronika
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė