„DigComp 2.2“ atnaujinimas: skaitmeninės kompetencijos programa piliečiams

Daugiau kaip dešimtmetį piliečiams skirta Skaitmeninės kompetencijos programa („DigComp“) visoje ES ir už jos ribų padėjo bendrai suprasti, kas yra skaitmeninė kompetencija, todėl ja remiantis buvo formuojama skaitmeninių įgūdžių politika. „DigComp“ plačiai žinoma kaip ES masto skaitmeninės kompetencijos ugdymo ir vertinimo sistema.

Nuo jos priėmimo „DigComp“ suteikė moksliškai tvirtą ir technologiškai neutralų pagrindą bendram skaitmeninių įgūdžių supratimui ir politikos formavimui. Tačiau skaitmeninėje srityje padėtis sparčiai kinta ir nuo tada, kai sistema paskutinį kartą buvo atnaujinta 2017 m., skaitmeninis pasaulis smarkiai pasikeitė. Konkrečiau, dėl besiformuojančių technologijų, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto, virtualios ir papildytos realybės, robotizacijos, daiktų interneto, duomenų apdorojimo ar naujų reiškinių, pavyzdžiui, klaidingos informacijos ir dezinformacijos, piliečiams atsirado naujų ir didesnių skaitmeninio raštingumo reikalavimų. Taip pat didėja poreikis atsižvelgti į sąveikos su skaitmeninėmis technologijomis žaliuosius ir tvarumo aspektus. Todėl šiame atnaujintame variante atsižvelgiama į šiuos pokyčius ir atitinkamai papildytos žinios, įgūdžiai ir piliečių požiūris.

Šią 2.2 punkto versiją sudaro dvi pagrindinės dalys:

1. integruotoje sistemoje „DigComp 2.2“ pateikiama daugiau kaip 250 naujų žinių, įgūdžių ir požiūrių pavyzdžių, kurie padeda piliečiams patikimai, kritiškai ir saugiai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, taip pat naujomis ir besiformuojančiomis technologijomis, pavyzdžiui, dirbtiniu intelektu (DI) grindžiamomis sistemomis. Šia sistema taip pat galima naudotis pagal skaitmeninio prieinamumo gaires, nes prieinamų skaitmeninių išteklių kūrimas šiandien yra svarbus prioritetas.

2.  Antrojoje leidinio dalyje pateikiama „DigComp“ informacinės medžiagos apžvalga, aktualizuojanti anksčiau paskelbtus leidinius ir nuorodas.

Publication Details

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų
Leidinio tipas
Bendrosios gairės