Italijos skaitmeninių įgūdžių strategija siekiama kovoti su kultūrine skaitmenine atskirtimi, kuri daro poveikį Italijos gyventojams, remiant skaitmeninę įtrauktį, remiant e. įgūdžių ugdymą per visą aukštojo mokslo ir mokymo ciklą, skatinant bendrųjų gebėjimų ugdymą ateičiai ir didinant IRT specialistų (ypač besiformuojančių technologijų srityje) procentinę dalį. Kitas tikslas – užtikrinti, kad visi dirbantys gyventojai turėtų pagrindinius skaitmeninius įgūdžius naujiems poreikiams ir darbo būdams tenkinti.

Ši strategija parengta kartu su ministerijomis, regionais, provincijomis, savivaldybėmis, universitetais, mokslinių tyrimų institutais, įmonėmis, specialistais, nacionaliniu visuomeniniu transliuotoju, asociacijomis ir įvairiomis viešojo sektoriaus organizacijomis, Nacionalinei koalicijai priklausančiomis organizacijomis ir neoficialiais pokalbiais su Europos Komisija, vadovaujant Repubblica Digitale iniciatyvos techniniam iniciatyviniam komitetui ir koordinuojant Skaitmeninės transformacijos departamentui. Joje plėtojami kai kurie inovacijų ir skaitmeninės pertvarkos ministro 2026 m. Italijos skaitmeninės ekonomikos strategijos tikslai.

Strategijoje nustatytos keturios intervencijos kryptys, suderintos su keturiais Europos koalicijos skaitmeniniams įgūdžiams ir užimtumui skatinti ramsčiais.

  • Aukštasis mokslas ir mokymas - jaunų žmonių e. įgūdžių ugdymas privalomojo švietimo cikluose (darbo grupę koordinuoja Švietimo ministerija ir Universitetų ir mokslinių tyrimų ministerija).
  • Aktyvi darbo jėga - siekiama užtikrinti tinkamus e. įgūdžius privačiajame ir viešajame sektoriuose, įskaitant e. vadovavimo įgūdžius (darbo grupę koordinuoja Ekonominės plėtros ministerija ir Viešojo administravimo departamentas)
  • IRT specialistų įgūdžiai - siekiama didinti šalies gebėjimus ugdyti įgūdžius naujoms rinkoms ir naujoms darbo vietoms, ypatingą dėmesį skiriant naujoms technologijoms ir pagrindinėms ateities darbo vietų kompetencijoms (darbo grupę koordinuoja Universitetų ir mokslinių tyrimų ministerija ir Ekonominės plėtros ministerija)
  • Piliečiai - siekiama ugdyti skaitmeninius įgūdžius, reikalingus norint naudotis piliečio teisėmis ir skatinti aktyvų dalyvavimą demokratiniame gyvenime (darbo grupę koordinuoja Skaitmeninės transformacijos departamentas).

Kiekvienai intervencijos eilutei priskiriami susiję prioritetai ir veiksmų kryptys. Todėl strategiją papildo veiksmų planas, į kurį įtraukti 2025 m. tikslai, daugiausia grindžiami DESI ir Eurostato rodikliais.

  • Suteikti 70 proc. gyventojų bent pagrindinius skaitmeninius įgūdžius ir panaikinti lyčių įgūdžių trūkumą IRT sektoriuje. 
  • Padvigubinti aukšto lygio skaitmeninius įgūdžius turinčių Italijos piliečių (78 proc. aukštąjį išsilavinimą turinčių jaunuolių, 40 proc. privačiojo sektoriaus darbuotojų ir 50 proc. valstybės tarnautojų) skaičių. 
  • Tris kartus padidinti IRT srities absolventų skaičių; keturis kartus – moterų absolvenčių skaičių, taip pat du kartus padidinti didžiųjų duomenų srityje veikiančių įmonių dalį. 
  • Dvigubai didesnė už didžiuosius duomenis naudojančių įmonių dalį; ir padvigubinti skaitmeninių ekspertų ir IRT specialistų įdarbinimą mažosiose ir vidutinėse įmonėse (MVĮ). 
  • Penkis kartus padidinti gyventojų, besinaudojančių viešosiomis skaitmeninėmis paslaugomis, dalį (64 proc.). 
  • Aktyvesnis naudojimasis internetu ir gebėjimas naudotis kompiuteriais taip pat ir vyresnio amžiaus žmonėms: 84 % 65–74 m. amžiaus grupėje.

Plane aptariama 41 Strategijoje nustatyta veiksmų kryptis, vykdant 111 veiksmų, ir pateikiama daugiau kaip 60 rodiklių suvestinė, skirta poveikiui 4 intervencijos kryptims stebėti. Kiekvienas veiksmas taip pat apima atitinkamas tarpines reikšmes, rezultatų rodiklius ir siektinas reikšmes. Suvestinė grindžiama indeksais, įtrauktais į Europos Komisijos skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksą (DESI), ir Skaitmeninio termino indeksais (DMI), kuriuos parengė Skaitmeninės darbotvarkės stebėsenos centras.

Plano stebėsenos modelis suteikia galimybę kas šešis mėnesius atnaujinti veiklos planą, įvertinant bendrą viso plano poveikį ir veiksmų veiksmingumą ir prireikus juos tobulinant, taip pat atsižvelgiant į nuolat kintančias aplinkybes pagal Plano patikrinimo akto (PDCA) nuolatinio tobulinimo modelį.

Taip pat įvyko du bendruomenės inicijuoti renginiai: 2020 m. gruodžio 2 ir 16 d. Bendrijos vadovaujami renginiai suteikė galimybę Nacionalinei koalicijai pristatyti strategiją ir įgyvendinimo planą visiems savo nariams ir už jų ribų, pabrėžiant svarbiausius veiksmus. Bendrijos vadovaujamo renginio rezultatų dokumentą galima parsisiųsti.

Strategy Details

Biudžetas

Veiklos plane numatyti veiksmai finansuojami tiek viešosiomis, tiek privačiomis lėšomis. Kai kurios iniciatyvos įtrauktos į priemonės „NextGenerationEU“ plano išteklius.

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Italija
Organizacija
Strategijos padėtis

Italijos skaitmeninių įgūdžių strategijos priėmimas, 2020 m. liepa.
Strategijos įgyvendinimo veiklos plano paskelbimas – 2020 m. gruodis.
Pirmoji pusmečio stebėsenos ataskaita baigta iki 2021 m. rugsėjo. 

 

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Italų
Laiko juosta / planas
Priimta 2020 m. liepą. 2020–2025 m. veikla.
Suinteresuotųjų šalių dalyvavimas

Ši strategija įgyvendinama kartu su ministerijomis, regionais, provincijomis, savivaldybėmis, universitetais, mokslinių tyrimų institutais, įmonėmis, specialistais, nacionaline visuomenine transliacija, asociacijomis ir įvairiomis viešojo sektoriaus organizacijomis, organizacijomis, kurios priklauso Italijos skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų kūrimo koalicijai, vadovaujant programos „Repubblica Digitale“, kurią koordinuoja Skaitmeninės transformacijos departamentas, techniniam iniciatyviniam komitetui.

Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Failas parsisiuntimui
document.pdf2.22 MB