Kroatijos Respublikos nacionalinė vystymosi strategija yra 2018–2030 m. nacionalinis strateginis veiksmų planas, kuriuo siekiama remti dvejopą Kroatijos visuomenės ir ekonomikos skaitmeninę ir žaliąją pertvarką. Nacionalinėje strategijoje išdėstytos keturios strateginės prioritetinės grupės: tvari ekonomika ir visuomenė, atsparumo krizėms didinimas, žalioji ir skaitmeninė pertvarka ir darni regioninė plėtra.

Strategijos skyriuje dėl žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos pateikiama daugiau informacijos apie konkrečius planuojamus veiksmus, susijusius su parama skaitmeninių įgūdžių ir darbo vietų ugdymui visiems piliečiams, darbo jėgai ir švietimo sektoriui, įskaitant pažangesnius skaitmeninių ekspertų įgūdžius. Jos pirmasis strateginis tikslas – stiprinti visuomenės ir ekonomikos skaitmeninę pertvarką, o pagrindinis šio tikslo tikslas – iki 2030 m. pasiekti ES vidutinį skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksą (DESI). 2020 m. DESI duomenimis, Kroatija užima 20-ą vietą ES (47,6 balo). 2020 m. ES vidurkis yra 52,57. Kitas tikslas – kurti iniciatyvas, kuriomis siekiama ugdyti skaitmeninius gebėjimus ir skatinti skaitmeninių darbo vietų prieinamumą visiems. 

Pagal 2030 m. Kroatijos nacionalinę vystymosi strategiją pradėta veikla ir veiksmais siekiama remti keturis Skaitmeninių įgūdžių ir užimtumo koalicijos ramsčius Europoje įgyvendinant strategines iniciatyvas, skirtas Kroatijos visuomenei visais lygmenimis. Prioritetai yra šie:

Visų piliečių skaitmeniniai įgūdžiai

  • Gerinti galimybes visiems naudotis kokybiškomis suaugusiųjų švietimo programomis (skaitmeninių gebėjimų ugdymo) ir sudaryti palankesnes sąlygas jose dalyvauti. 
  • Kelti piliečių pagrindinių ir aukšto lygio skaitmeninių įgūdžių lygį ir sudaryti jiems sąlygas aktyviai dalyvauti skaitmeninėje visuomenėje ir ekonomikoje. 

Darbo jėgos skaitmeniniai įgūdžiai

  • Užtikrinti, kad darbuotojų įgūdžiai atitiktų atitinkamus skaitmeninius įgūdžius ir įdarbinimo poreikius, skatinti skaitmeninių darbo vietų kūrimą ir sudaryti būtinas sąlygas asmenų karjeros perspektyvoms gerinti. 
  • Didinti netechninių profesijų specialistų ir pramonės sektorių, kurie nepriklauso informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriui, skaitmeninius gebėjimus. 
  • Perkvalifikuoti ir perkvalifikuoti esamą darbo jėgą ir remti skaitmeninių gebėjimų įgijimą visuose ekonomikos sektoriuose.   

IRT specialistų skaitmeniniai įgūdžiai 

  • Pritaikyti ir toliau plėtoti tradicinėms pramonės šakoms ir profesijai skirtus žmogiškuosius išteklius, kad jie atitiktų skaitmeninės aplinkos, visuomenės ir ekonomikos poreikius.
  • Padidinti kompetentingų, labai išsilavinusių IRT specialistų skaičių ir padėti jiems patekti į darbo rinką.
  • Tobulinti esamus IRT gebėjimus, išlaikyti ir pritraukti skaitmeninius talentus skatinant dirbančius specialistus ir atverti mokslinių tyrimų ir inovacijų galimybes užsienio studentams ir specializuotiems specialistams iš viso pasaulio. 

Skaitmeniniai įgūdžiai švietimo srityje 

  • Skatinti aukštąjį ir vidurinį išsilavinimą turinčių specialistų skaičiaus didinimą ir aukšto lygio skaitmeninių įgūdžių ugdymą nuo ankstyvo amžiaus. 
  • Remti vidurinių mokyklų ir aukštojo mokslo įstaigų pradėtas iniciatyvas ir veiksmus, kuriais siekiama didinti informuotumą apie skaitmenines darbo vietas. 

Strategy Details

Biudžetas

Strategija finansuojama nacionalinėmis lėšomis ir bendrai finansuojama pagal Konkurencingumo ir sanglaudos veiksmų programą ir Europos regioninės plėtros fondą teikiama technine pagalba.

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Kibernetinė sauga
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Kroatija
Organizacija
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Kroatų
Anglų
Suinteresuotųjų šalių dalyvavimas

Strategija parengta po įtraukaus ir konstruktyvaus dialogo su daugeliu suinteresuotųjų subjektų, dalyvaujančių tarpžinybinėje darbo grupėje, taip pat septyniose teminėse ir penkiose horizontaliosios politikos darbo grupėse. Dalyvaujant visoms atitinkamoms institucijoms buvo surengti dalyvaujamieji seminarai, susitikimai su verslo sektoriumi, vystymosi forumai keliuose Kroatijos miestuose ir daug kitų renginių, kuriuose įvairių amžiaus grupių piliečiai turėjo galimybę prisidėti pasinaudodami įvairia patirtimi ir nuomonėmis. Po konsultacijų su suinteresuota visuomene Vyriausybė parengs galutinį Nacionalinės vystymosi strategijos pasiūlymą ir pateiks jį Kroatijos parlamentui priimti.

Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė