"0101 karta" - nauji skaitmeniniai įgūdžiai jaunimui

2021-08-26
Hakatono rezultatų pristatymas

Vykdant projektą "0101 karta" (“Generation 0101”) buvo siekta išmokyti jaunimą naujų skaitmeninių įgūdžių, suteikti galimybę juos pritaikyti praktiškai ir tarptautinių hakatonų metu sukurti savo bendruomenei ar visai visuomenei naudingas skaitmenines priemones ar produktus.

IT žinių ir jų taikymo gebėjimų svarba šiandien yra nuolat akcentuojama kalbant apie šalies ekonomikos konkurencingumą Europoje ir gerėjančios gyvenimo kokybės užtikrinimą. Projekto metu atliktas tyrimas atskleidė, kad jaunimas savo gebėjimus naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis gerokai pervertina. Jie turi bazines žinias: naudojimasis internetu, socialiniai tinklai, bendravimas ir dalinimasis failais, tačiau jiems trūksta darbo rinkoje reikalingų įgūdžių, ypač tų, kurie reikalingi su IT susijusiose karjerose.

Projekto metu partneriai sukūrė 7 neformaliųjų mokymų modulius:

  • E. žurnalistika (Kroatija);
  • Mobiliųjų programėlių kūrimas (Turkija);
  • Svetainių kūrimas (Italija);
  • Interneto radijas (Kipras);
  • Debesijos paslaugos (Latvija);
  • Žaidimų kūrimas (Lietuva);
  • Vaizdaus turinio kūrimas (Kroatija).

Lietuvoje bendradarbiaujant su „Informacinių technologijų mokymo centru“ (ITMC) buvo parengtas žaidimų kūrimo mokymų modulis, supažindinantis su žaidimų kūrimo sistema „Construct 2“. Asociacija „Langas į ateitį“, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka ir ITMC, surengė mokymus, kuriuose dalyvavo 36 16-29 metų amžiaus jaunuoliai. Mokymų metu jie buvo supažindinami su IRT srities profesijoms reikalingais įgūdžiais, mokomi kurti internetinį turinį, internetines svetaines, kompiuterinius žaidimus, infografikus, dirbti su vaizdo ir garso įrašais, naudotis duomenų bazėmis ir debesijos paslaugomis.

Pasibaigus mokymams, buvo surengtas hakatonas (plačiau skaitykite čia).

Visa mokymų modulių medžiaga (taip pat ir lietuvių kalba) paskelbta šio projekto svetainėje http://generation0101.eu/lt/educational-materials.

Asociacija „Langas į ateitį“ įgyvendino tarptautinį projektą "0101 karta" (“Generation0101”) kartu su dar 5 šalimis: Latvija, Kroatija, Italija, Kipru ir Turkija.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų
Finansavimo rūšis
Viešasis privatusis
Data
-