Austrija – Digitaleberufe.at profesinio orientavimo svetainė

2022-12-05

Austrijoje trūksta daugiau kaip 24.000 IT specialistų, o per ateinančius aštuonerius metus visoje Europoje trūks dar 11 mln. Interneto svetainėje Digitalberufe.at pateikiama informacija apie skaitmenines profesijas, taip pat pateikiama įvairių darbo profilių ir įžvalgų apie skaitmeninių profesijų pasaulį ir jo ateitį.
Karjeros orientavimo svetainė Digitalberufe.at yra Federalinės švietimo, mokslo ir mokslinių tyrimų ministerijos, „Interoffensive Österreich“ irwhatchado GmbH iniciatyva. Sukurta skaitmeninių profesijų gairių svetainė, kurioje pateikiama informacija apie įvairias skaitmenines profesines sritis. Tai padeda didinti informuotumą apie skaitmeninio darbo galimybes Austrijoje ir skatinti domėtis skaitmeninėmis profesijomis.

Pagrindiniai faktai

Eurostato apklausos duomenimis, 2019 m. 55 proc. įmonių jau patyrė sunkumų įdarbindamos IRT specialistus. To priežastys - trūksta kandidatų, nėra pakankamos kvalifikacijos ir skiriasi atlyginimų lūkesčiai. Šie pokyčiai gali turėti įtakos ES valstybių narių konkurencingumui.

Informavimas ir profesinis orientavimas skaitmeninių profesijų srityje yra esminės priemonės šiai problemai spręsti. Jos sudaro digitalberufe.at pagrindą. Taip svetainėje konkrečiai sprendžiami šie klausimai.

  • Kuriuose sektoriuose reikalingos atitinkamos profesijos?
  • Kokios yra atskirų profesijų ateities perspektyvos?
  • Kokių įgūdžių reikia norint dirbti paklausioje profesinėje srityje?

Svetainė skirta šioms tikslinėms grupėms:

  • mokytojams: jie gauna klasei skirtą informaciją ir nemokamai parsisiunčiamą mokymo medžiagą, kad galėtų kūrybiškai supažindinti mokinius su skaitmeninėmis profesijomis;
  • mokiniams: jiems pateikiamas profesijų vadovas, kuriame pateikiama praktinių įžvalgų apie skaitmenines profesijas;
  • tėvams: jiems suteikiama galimybė susipažinti su skaitmeninių profesijų tema ir gauti įžvalgų apie ateities profesijas.

Tam, kad profesinio orientavimo svetainė tiksliai parodytų vartotojo interesus atitinkančias galimybes, vartotojai turi atsakyti į keturiolika trumpų klausimų apie dabartinius siekius ir tada gauna atitinkamus vaizdo įrašus. Šiuose vaizdo siužetuose pateikiamos istorijos apie asmenis, dirbančius skaitmeninėse profesijose. 

Turinys suskirstytas į projektavimo ir kūrimo, operacijų ir saugumo bei skaitmeninių taikomųjų programų profesines sritis. Šiose kategorijose aprašomos profesinės sritys, ateities perspektyvos, pradinis darbo užmokestis ir mokymo galimybės. 

Be to, mokytojai gali parsisiųsti PDF formato dokumentus. Jose aprašomos įvairios profesijos ir siūlomos tinkamos užduotys mokiniams.

Kodėl tai yra geroji patirtis? Taikymo sritis, struktūra ir daugiamodalumas

Svetainė Digitaleberufe.at skirta individualiam naudojimui, tačiau taip pat gali būti panaudota profesinio orientavimo kursuose arba klasėje. Vaizdo siužetai suteikia galimybę aiškiai suprasti atitinkamą profesinę aplinką, o informacija yra struktūrizuota ir išsami. Trijose profesinėse srityse: „Dizainas ir plėtra“, „Veikla ir saugumas“ ir „Skaitmeninės taikomosios programos“, apibūdinamos ateities perspektyvas, pradiniai atlyginimai ir mokymo kryptys. Tai didina bendrąsias žinias apie įvairias profesijas ir skatina būsimų IT specialistų rengimą.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Austrija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-
Organizacija