Skaitmeniniai projektai (Austrija)

2022-12-05

Pagal skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksą (DESI) 2021 m. rezultatų suvestinė „Moterys skaitmeniniame sektoriuje“ rodo, kad vis dar esama lyčių nelygybės specializuotų skaitmeninių įgūdžių srityje. Tik apie 19 proc. IRT specialistų ir trečdalis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos profesijų absolventų Europoje yra moterys. Į praktiką orientuotas mokymas suteikia galimybę geriau pažinti skaitmenines ir technines profesines sritis.

Pagrindiniai faktai ir pagrindinė veikla

Europos Sąjungoje tik viena iš trijų gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) absolventų yra moterys. Austrijoje taip pat yra didelių lyčių skirtumų gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityje. Per pastaruosius 20 metų moterų dalis STEM srityje didėjo labai lėtai ir vis dar sudaro mažiau nei ketvirtadalį visų studentų.

„Digital Pioneers“, bendradarbiaudama su savo įmonėmis partnerėmis, suteikia moterims, besidominčioms gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srities profesijomis, galimybę užbaigti skaitmeninius metus. Tai finansuojama pameistrystė ir apmokama stažuotė, kad moterys galėtų geriau suprasti ateities profesijas pramonėje ir įgyti vertingų įgūdžių bei patirties.

Per 8 savaičių trukmės pagrindinius mokymus jaunos moterys įgyja įgūdžių, reikalingų sėkmingai pradėti dirbti darbą, kuriame daug skaitmeninio turinio. Vėliau jos bent aštuonis mėnesius dirba su projektais įmonėje partnerėje, kad galėtų praktiškai pritaikyti tai, ko išmoko, ir kartu susipažinti su pramoninėmis skaitmeninėmis darbo vietomis. Skaitmeninių pionierių programos absolventės, sėkmingai pristatę savo baigiamąjį projektą, gauna atitinkamos įmonės partnerės ir mokymo įstaigos (pavyzdžiui, „Digital Campus Vorarlberg", BFI Aukštutinė Austrija, BFI Tirolis) nacionalinį diplomą.

Pasiūlymas skirtas 17–27 metų moterims ir įmonėms, kurios norėtų dalyvauti kaip partnerės ir pasiūlyti stažuotes.

Kodėl tai yra geroji patirtis: išsamus, orientuotas į praktiką ir skatinantis verslą

Dėl nedidelio atrankos barjero stažuotis gali pretenduoti kiekviena 17-27 metų moteris, nepriklausomai nuo jos išsilavinimo, įgūdžių ir veiklos. Įmonės taip pat gauna naudos iš stažuotojų moterų.

Per aštuonias savaites trunkančius pagrindinius mokymus, kuriuos dalyvės turi baigti, jos pradeda stažuotę atitinkamose partnerių įmonėse turėdamos apibrėžtas pagrindines žinias. Mokymų metu dalyvės gilinasi į technines ir skaitmenines profesijas, siekdamos pagalvoti apie STEM profesijas kaip apie būsimą karjeros kelią. Taip programa padeda kovoti su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu ir mažinti lyčių atotrūkį STEM sektoriuje.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Austrija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-
Organizacija