Suaugusiųjų skaitmeninių gebėjimų ugdymas. Vengrija

2022-08-24

„Suaugusiųjų skaitmeninių gebėjimų ugdymas“ yra nacionalinis projektas, Vengrijos vyriausybės pradėtas 2015 m. liepą. Projektas buvo įgyvendinamas pagal GINOP (Ekonominės plėtros ir inovacijų veiklos programą) sudarius partnerystę tarp: nacionalinio profesinio švietimo, mokymo ir suaugusiųjų švietimo biuro (NSZFH), Vyriausybės informacinių technologijų plėtros agentūros (KIFÜ) ir Nacionalinės ekonomikos ministerijos (NGM), kurią vėliau pakeitė Inovacijų ir technologijų ministerija (ITM). Programą visiškai finansavo Europos Sąjunga ir ji buvo užbaigta 2021 m. spalį. 

Bendroji informacija ir tikslai 

Šio skaitmeninio mokymo projekto tikslas - mažinti skaitmeninį atotrūkį tobulinant skaitmeninius įgūdžius Projektas pradėtas įgyvendinti 2015 m. liepos 1 d. Bendra dotacijos suma buvo 22,9 mlrd. forintų (HUF), kuriuos 100 proc. sudarė ES lėšos. Projektas įgyvendinamas pagal (GINOP) konsorciumo partnerystę. Prie konsorciumo 2020 m. kovo 17 d. prisijungė įmonė "The Digital Prosperity Nonprofit Ltd". Projektas buvo įgyvendinamas nuo 2015 m. liepos iki 2021 m. spalio.

Pagrindinė tikslinė grupė buvo nepalankioje padėtyje esantys ir žemos skaitmeninės kvalifikacijos suaugusieji, t. y. žmonės, kuriems labiausiai reikia skaitmeninių įgūdžių tobulinimo. Per visą projekto laikotarpį buvo siūlomos kelios mokymo programos, o mokymosi medžiaga, ištekliai ir kt. buvo prieinami ir prieinami nemokamai. Programos buvo rengiamos įvairiais lygiais - nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų. Temos buvo tokios.

  • pagrindiniai skaitmeniniai įgūdžiai: pavyzdžiui, naudojimasis nesudėtingomis skaitmeninėmis priemonėmis, internetu arba e. laiškų siuntimas ir gavimas;
  • aukštesni skaitmeniniai įgūdžiai, pavyzdžiui, siunčiant el. laiškus, naudojantis internetu ar skaitmeninėmis priemonėmis;
  • naudojimasis skaitmeninėmis priemonėmis, pavyzdžiui, debesijos sprendimais, bendrais internetiniais kalendoriais, e. valdžios paslaugomis;
  • duomenų raštingumo pamokos, įskaitant saugaus išteklių atsisiuntimo iš interneto būdus, skaitmeninius sprendimus, padedančius pagerinti savo duomenų raštingumą, ir automatizavimo poveikį.

Mokymai vykdomi pagal Vyriausybės informacinių technologijų plėtros agentūros (KIFÜ) parengtas vieningas mokymo programas "Pradedu dirbti skaitmeniniame pasaulyje" (IKER 1 lygis) ir "Savarankiškai naudojuosi savo IT priemone" (IKER 2 lygis) ir trunka po 35 valandas, dalyvaujant suaugusiųjų švietimo įstaigoms. Vengrijos vyriausybės IKER programa visiškai suderinta su Europos skaitmeninių kompetencijų sistema (DigComp 2.1). Kiekviena mokymo programa trunka nuo 35 iki 50 valandų ir yra pagrįsta Bendraisiais informacinių komunikacijų metmenimis.
 

Kodėl tai gera praktika? 

Nacionalinė programa buvo įgyvendinama atsižvelgiant į poreikį kurti naujovišką profesinio mokymo ir mokymosi turinį profesinio mokymo sektoriuje ir pasiekė reikšmingų rezultatų gerinant skaitmeninimą, keliant besimokančiųjų kvalifikaciją ir tokiu būdu padedant jiems įsidarbinti, įsitvirtinti darbo rinkoje.

Per projekto gyvavimo laikotarpį mokymus baigė 264 369 suaugusieji, iš kurių 98 proc. išlaikė egzaminą. Tai viršijo pradinį 26 000 suaugusiųjų tikslą. Įvairiuose IRT kompetencijos ugdymo centruose ir suaugusiųjų švietimo įstaigose buvo surengta daugiau kaip 30 000 mokymų. Programa taip pat padėjo dalyviams geriau suprasti įvairius jų naudojamus įrenginius ir juose naudojamas programas, taip pat geriau išmanyti, kaip ieškoti informacijos internete, kad būtų galima išspręsti problemas ar išspręsti nesklandumus.

Per visą projekto gyvavimo ciklą tvarumas buvo užtikrintas tinkamu finansavimu pagal ES programas. Bendra šio projekto vertė - 61,1 mln. eurų (22,9 mlrd. Vengrijos forintų). Programa taip pat buvo labai novatoriška: nukreipta į praktiką ir paprasta naudoti, todėl pavyko sumažinti skaitmeninių įgūdžių atotrūkį tarp suaugusiųjų, turinčių mažai arba visai neturinčių skaitmeninių žinių, ir padėti jiems siekti geresnės gyvenimo kokybės bei didesnių galimybių gauti darbą.

 

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Vengrija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-
Organizacija