„Women Go Tech“ padeda moterims pradėti karjerą IT ir inžinerijos srityse

2021-09-16
"Women Go Tech"

„Women Go Tech“ mentorystės programa

„Women Go Tech“ - tai ne pelno siekianti organizacija, inicijavusi pirmąją mentorystės programą Lietuvoje, skirtą padėti moterims pradėti arba paspartinti savo karjerą IT ir inžinerijos sektoriuose. Iniciatyva įkurta 2016 m., o 2021-aisiais jau sėkmingai užbaigė penktąjį mentorystės programos sezoną. Nuo pat pirmojo sezono programą palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Mentorystės programa išlieka pagrindine iniciatyvos „Women Go Tech“ veikla. Ji skirta moterims, jau įgijusioms tam tikrų technologinių žinių, tačiau vis dar ieškančioms kelio į sėkmingą naujos karjeros pradžią. Programos ugdytinės renkasi vieną iš dešimties technologijų sričių, tada kartu su mentoriais išsigrynina tikslus, kurių norėtų pasiekti programos metu, bei juda jų link. Ambicijas įgyvendinti padeda ir programos metu vykstančios turinio sesijos su pasirinktų sričių ekspertais, renginiai su technologijų kompanijomis, konsultacijos karjeros klausimais.

Per visus iniciatyvos metus „Women Go Tech“ jau subūrė bendruomenę, kurioje - daugiau nei 350 mentorių, 670 programos absolvenčių bei surinko daugiau kaip 450 karjeros pokyčio istorijų apie moteris, kurios įsidarbino technologijų sektoriuje arba mentorystės metu pakilo karjeros laiptais.
 

Programa „Atrask technologijas“

„Atrask technologijas“ - tai antroji iniciatyvos „Women Go Tech“ programa moterims, norinčioms geriau pažinti technologijų pasaulį ir jame egzistuojančias karjeros galimybes. Priešingai nei iniciatyvos vykdoma mentorystės programa, „Atrask Technologijas“ nereikalauja jokių išankstinių žinių ir pasiruošimo - šios programos dalyvės kviečiamos susipažinti su dešimčia skirtingų technologijų sričių, kurias nesudėtingais terminais pristato kiekvienos srities ekspertai. Septynių savaičių programa vyksta virtualių paskaitų formatu, o sesijas apie technologijų pasaulį papildo ir karjeros specialistų patarimai apie tai, kaip pasirinkti sau tinkamiausią darbo poziciją ar susikurti profesinį įvaizdį socialiniuose tinkluose.

Programos specializacijos

  1. Produkto valdymas.
  2. Verslo analitika.
  3. Duomenų analitika.
  4. UX projektavimas.
  5. Išorinės pusės programavimas.
  6. Vidinės pusės programavimas.
  7. Kokybės užtikrinimas.
  8. Kibernetinis saugumas.
  9. IT projektų valdymas.
  10. Gamybos inžinerija.

Per du programos „Atrask Technologijas“ sezonus iniciatyva „Women Go Tech“ subūrė daugiau kaip 9000 dalyvių, pasiryžusių susipažinti su skirtingomis technologijų sektoriaus karjeros galimybėmis.

Daugiau apie šią programą skaitykite https://womengotech.com/atrask-technologijas/.

 

Iniciatyvą „Women Go Tech“ 2016 m. pradėjo asociacija INFOBALT ir Pasaulio ekonomikos forumo iniciatyva „Global Shapers Vilnius“. Ją remia pagrindinės Lietuvoje įsikūrusios technologijų įmonės ir Lietuvos technologijų startuoliai.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Debesų kompiuterija
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Išplėstiniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Informacines ir komunikacines technologijos (IKT) apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Iniciatyvos rūšis
Vietinė
Finansavimo rūšis
Private
Data
-