Lygiagretusis programavimas yra sąvoka, kuria apibrėžiamas daugelio procesorių arba išteklių naudojimas problemai spręsti ir užduočiai atlikti. Programavimo ir informatikos srityje naudojamas lygiagretus programavimas suskirsto kiekvieną problemą į kelis nedidelius etapus ir duoda nurodymus duomenų dorojimo įrenginiams, kurie savo ruožtu užduotis atlieka. Šiuo metu beveik kiekviename išmaniajame telefone ir kompiuteryje įdiegta keletas procesorių, todėl žinios apie lygiagretų programavimą yra aktualios ir paklausios.
Kursai apima kelias pagrindines temas, svarbias lygiagrečiajai kompiuterijai, įskaitant: duomenų lygiagretumo ir užduočių lygiagretumo, lygiagretaus kodo, lygiagrečių duomenų struktūrų ir lygiagrečių rinkinių temas. Be to, besimokantys asmenys supras, kaip veiksmingai programuoti ir parengti labai veiksmingą kodą. Kursai skirti aukšto lygio skaitmeninių įgūdžių turintiems asmenims, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriaus specialistams ir kitiems skaitmeniniams ekspertams, norintiems toliau kelti kvalifikaciją. Kursų dalyviai turi turėti bent vienų metų programavimo patirtį, įskaitant žinias apie Java arba C#. Taip pat naudinga turėti patirties ir mokėti kitas kalbas, pavyzdžiui, C/C++, Python, Javascript ar Ruby.
Bendra informacija apie kursą ir programą
Kurso medžiagai vadovauja du École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) dėstytojai École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) kompiuterių ir komunikacijos mokslų mokyklos profesorius Viktor Kuncak ir ETPF programinės įrangos kūrėjas ir pagrindinis mokslo darbuotojas dr. Aleksandar Prokopec. Mokymasis vyksta 4 savaites, o atsiskaitymų terminai yra lankstūs (t. y. jie gali būti atidėti). Kursai parengti anglų kalba su subtitrais keliomis ES ir tarptautinėmis kalbomis: arabų, prancūzų, portugalų, italų, vietnamiečių, vokiečių, rusų, anglų ir ispanų. Kursai gali būti nemokami (dalyviai gali pasirinkti įsigyti sertifikatą už mokestį).
Šis kursas yra platesnės ETPL vykdomos internetinės lygiagretaus skaičiavimo ir programavimo programos dalis ir atitinka Scala funkcinio programų projektavimo kursą, kurio metu dalyviai mokosi programavimo įgūdžių, susijusių su Scala taikomosiomis programomis.