Naujosios technologijos yra antrasis kursas, kuris parengtas pagal iniciatyvą „Digital SkillUp“ – projektą, kuris prisideda prie Skaitmeninių įgūdžių informavimo sistemos mokymo tikslų ir kuriuo siekiama užtikrinti, kad pagrindinės žinios apie besiformuojančias technologijas būtų prieinamos visiems Europos piliečiams ir įmonėms. Panašiai kaip ir pirmajame iniciatyvos kurse Skaitmeninė revoliucija, Naujosiose technologijose taikoma netechninė kalba paaiškinti pagrindinėms sąvokoms, kuriomis grindžiamos kiekvienos rūšies technologijos.
Išsami informacija apie kursą
Šis kursas susijęs su besiformuojančių technologijų tema, pradedant jų istorija ir raida ir baigiant būsimo jų poveikio darbo vietoms, verslui ir socialiniam gyvenimui prognozėmis. Siekiant išsamiau paaiškinti šias sąvokas, išsamiai nagrinėjamos trys naujosios technologijos ir įvairūs realūs įvairių pramonės šakų ir asmeninių taikomųjų programų pavyzdžiai. Kursai suskirstyti į 5 skyrius, kurių kiekvienas skirtas vienai besiformuojančių technologijų rūšiai, įvadui ir išvadai, kuriais besimokantys asmenys skatinami išnagrinėti besiformuojančių technologijų poveikį darbo rinkai ir kasdieniam gyvenimui. Skyriai toliau skirstomi į skirsnius, kuriuose pateikiama informacija (kiekvienoje – iki 45 min.). Kursuose pristatomos technologijos išvardytos toliau.
Daiktų internetas (IoT)
Daiktų internetas yra elektroninių prietaisų (arba daiktų), kuriuose yra jutikliai, programinė įranga ir kitos technologijos, sujungtos su internetu, tinklas, skirtas keistis duomenimis ir sąveikauti su kitais prietaisais ir žmonėmis. Kiekvieną sekundę prijungiama vis daugiau įrenginių, todėl daiktų interneto technologijų plėtra yra naudinga našumo ir efektyvumo požiūriu. Be to, daugelis aplinkų tampa pažangios: pažangūs namai, pažangus ūkis, išmanioji mokykla, pažangieji miestai, - o daiktų internetas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių šį reiškinį. Šiame kurse nagrinėjamas daiktų internetas: jo esminiai elementai, išankstinės sąlygos ir savybės, taip pat įvairios jo taikymo sritys, parodančios šios technologijos poveikį pagrindiniams pramonės sektoriams ir kaip ji keičia kasdienį gyvenimą.
Robotika
Naujųjų technologijų kurso 3 skyriuje daugiausia dėmesio skiriama robotikos temai, ypač automatizavimo kontekste. Besimokantys asmenys supažindinami su robotikos srities plėtra, jos ir dirbtinio intelekto tarpusavio sąsajomis ir įvairiais pritaikymais: nuo vejapjovių ir robotinių dulkių siurblių iki gamybos (pramoniniai robotai) ir sveikatos priežiūros srityse naudojamų robotų.
Papildytoji (AR), virtualioji (VR) ir mišrioji (MR) realybės
Papildyta, virtualioji ir mišri realybė susijusios tarpusavyje, o jų skaitmeninės sąsajos sparčiai vystosi. Šioms technologijoms skirtame skyriuje nagrinėjamas jų pritaikymas ne tik žaidimų ir pramogų sektoriuje. AR, VR ir MR šiuo metu suteikia galimybę mokymo paslaugų teikėjams teikti turinį nuotoliniu būdu, gydytojams – atlikti operacijas per nuotolį, taip pat suteikia galimybę taikyti įvairius novatoriškus metodus ir modelius.
Kiekviename skyriuje, skirtame naujų technologijų rūšiai, yra atskiras skirsnis apie galimus darbo vaidmenis ir karjeros rezultatus kiekvienoje srityje. Baigę kursą asmenys pagerins savo supratimą apie besiformuojančias technologijas ir būdus, kaip jie gali vienas kitą papildyti. Jie taip pat galės aprašyti galimas karjeros perspektyvas ir pasirinkti galimybę toliau nagrinėti šią temą.
Naujųjų technologijų kursas padeda bendrai suprasti, kokios dabar yra naujos technologijos ir kokių gali būti ateityje, taip pat apžvelgia jų poveikį, pritaikymus ir pasekmes bendrai.