5G žinių žemėlapis – Europos mokslo žiniasklaidos centras

2022-08-03

5G technologijos diegimas Europoje yra tema, kuri vis labiau įgauna pagreitį, dažnai kelia klausimų ir rūpesčių. Kadangi prie daiktų interneto prijungta vis daugiau įrenginių, 5G ryšio tikslas – sudaryti sąlygas naujoms technologijoms ir sukurti reikiamą techninę infrastruktūrą didėjantiems duomenų srautams palaikyti. Europos mokslo ir žiniasklaidos centro (ESMH) išteklius sudaro didžiulis informacijos šia tema katalogas, sudarytas naujais tarpdalykiniais ir interaktyviais būdais. Didžiulis žemėlapio turinys, atitinkantis daugiau kaip 80 puslapių leidinį, pateikiamas vaizdiniu ir netiesiniu būdu, kad naudotojai galėtų naršydami patogiai surasti norimą informaciją. 

Žemėlapis yra novatoriškas ir smagus būdas ištirti su 5G technologijos tema susijusius sudėtingus aspektus. Jame siekiama pažvelgti į šias besiformuojančias technologijas įvairiais aspektais: nuo pačios technologijos ir su ja susijusios politikos iki verslo, sveikatos problemų, kibernetinio saugumo ir poveikio visuomenei. Čia siekiama kuo objektyviau pristatyti visus šiuos aspektus ir jų tarpusavio sąsajas, kartu atsižvelgiant į platesnį kontekstą. Besimokantys asmenys gali susipažinti su žemėlapio ir jo pagrindinių sričių, pavyzdžiui, pačios technologijos, poveikio visuomenei, reguliavimo, ekonominių klausimų ir sveikatos problemų, apžvalga. Skaitytojai gali peržiūrėti ir rasti išsamią informaciją pasirinkta tema, naudodamiesi daugiau kaip 80 skirtingų paaiškinimų, kurie skaidriai ir remiantis įrodymais atskleidžia mokslines išvadas. Ekspertai iš Europos mokslo žiniasklaidos centro ir Europos Parlamento tyrimų tarnybos (EPRS) bendradarbiavo siekdami įgyvendinti žemėlapį ir užtikrinti, kad jame pateikiama informacija būtų patikima. Žemėlapis buvo parengtas bendradarbiaujant su „Kontextlab“, novatoriškais metodais sudarančia skaitmeninių žinių turinio žemėlapius. 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
5G
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Žemėlapio sudarymo metodika grindžiama bendromis skaitmeninių žinių teorinėmis sistemomis, išsamia įvairių šaltinių iš visos Europos literatūros apžvalga ir svarbiausių Europos 5G istorijos momentų bei jų poveikio nacionaliniu ir Europos lygmenimis vertinimu. 

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų