Ateities klasių priemonių rinkinys yra novatoriškas priemonių, gairių ir išteklių rinkinys, sukurtas pagal Europos mokyklų tinklo iniciatyvą „Ateities klasės laboratorija (FCL). Priemonių rinkinys suteikia galimybę įsivaizduoti būsimus klasės scenarijus ir įvairius būdus, kaip klasėje būtų galima pasinaudoti pažangiu ir novatorišku mokymusi. Į priemonių rinkinį įtraukti ištekliai suteikia mokytojams, mokyklų vadovams, švietimo politikos formuotojams ir technologijų tiekėjams galimybę parengti šiuos ateities klasių scenarijus – mokymo ir mokymosi aprašo aprašymą, kuriame pateikiama aiški inovacijų ir pažangios pedagoginės praktikos, grindžiamos technologijomis, vizija.
Priemonių rinkinį sudaro penkios priemonės, padedančios dalyviams parengti būsimą mokymosi arba mokymo scenarijų ir rasti geriausią būdą inovacijas priartinti prie klasės. Klasės priemonių rinkinys reiškia bet kokią erdvę, kurioje vyksta mokymasis. Kurso dalyviai supras, kaip nustatyti suinteresuotąsias šalis ir potencialius partnerius bei suprasti naujausias skaitmenines mokymosi ir mokymo tendencijas. Jie įgis ateities klasės modeliavimo įgūdžių ir patirties kuriant naujoviškesnio mokymosi scenarijus. Kituose priemonių rinkiniuose apžvelgiama mokymosi veikla ir jos konstravimo būdai, pateikiama informacija apie klasėje vykstančių procesų vertinimą ir įsivertinimą.
Vienas iš priemonių rinkinio privalumų yra jo pritaikomumas: jis gali būti pritaikytas įvairioms aplinkybėms ir poreikiams; ja gali naudotis įvairūs suinteresuotieji subjektai, nepriklausomai nuo tikslinės auditorijos dydžio. Ateities klasių priemonių rinkinys yra ne tik nuoseklus inovacijų klasėje vadovas, bet ir priminimas, kad inovacijos gali būti diegiamos bet kurioje vietoje – vienoje klasėje, mokykloje ar platesnėje švietimo sistemoje.
Mokymo informacija
Įvairios rekomendacinės medžiagos, IRT priemonės ir kiti ištekliai, skirti padėti naudotojams visapusiškai valdyti pokyčius. Šia metodika užtikrinama, kad IRT diegimas mokyklose būtų grindžiamas aiškia būsimos klasės vizija ir kad būtų taikomi pažangūs pedagoginiai metodai. Būsimų klasių scenarijų kūrimo procesą galima suprasti trimis etapais:
- 1 etapas. Įkvepiamosios ateities klasių scenarijų rengimas;
- 2 etapas. Novatoriškos mokymosi veiklos rengimas;
- 3 etapas. Mokymosi veiklos bandomoji veikla ir vertinimas.