Įkvepiantys skaitmeninių įmonių apdovanojimai (iDEA). Ženkliukų ir iššūkių programa

2022-08-03

Įkvepiančių skaitmeninių įmonių apdovanojimas, vadinamas iDEA, yra tarptautinė apdovanojimų laureatų programa, padedanti nemokamai ugdyti skaitmeninius, verslumo ir įsidarbinimo įgūdžius. Programą sudaro įvairūs internetiniai iššūkiai ir karjeros skatinimo ženkleliai, kuriais padedama siekti naujų galimybių ir skatinama tvari karjera. Šiandien programoje dalyvavo daugiau kaip milijonas naudotojų. 

iDEA veikia kaip prieinama ir tvari švietimo paslauga, galinti suteikti daugiau galių ir sujungti milijonus visame pasaulyje. iDEA ženkleliai gaunami baigus trumpus interaktyvius internetinius modulius, sukurtus konsultuojantis su pramonės ekspertais, juose visi gali mokytis nemokamai. Todėl iDEA naudojama kaip priemonė skaitmeninei įtraukčiai ir skaitmeniniam raštingumui palengvinti. Moduliai skirstomi į kategorijas, apimančias pagrindines skaitmeninio pasaulio kompetencijas. Jie apima įvairias su technologijomis susijusias temas, pavyzdžiui, blokų grandines, programavimą, kibernetinį saugumą virtualiąją realybę, kodo laužymą, žiniatinklio kūrimą ir kt.

IDEA tikslas – padėti žmonėms ugdyti įgūdžius ir parodyti savo pasiekimus, neatsižvelgiant į jų amžių ar žinių lygį. Be to, besimokantys asmenys gaus pramonei pripažintus apdovanojimus („bronza“ – pradedantiesiems, sidabras – vidutiniams mokiniams, auksas – pažengusiesiems). iDEA taip pat suteikia organizatorių valdymo sistemą, kuri padeda besimokantiems asmenims ir organizatoriams sekti mokymo rezultatus ir pažangą.

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Blokų grandinė
Virtualioji realybė
Programinė įranga
Mobiliųjų programų kūrimas
Interneto svetainių kūrimas
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Asmeniniai įgūdžiai ir tobulėjimas
Švietimas (plačiosios programos)
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Konkurso „Badge & Challenge Awards“ programos metodika yra lanksti ir nuosekli: ženkleliai sugrupuoti pagal kiekvieno lygmens kompetencijas ir įgūdžius, be to, svetainėje yra kelios besimokančiųjų funkcijos. 

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė