Pažink dirbtinį intelektą: dirbtinio intelekto keliamos rizikos vertinimas (tinklalaidė)

2022-08-04

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pradėjo taikyti EBPO dirbtinio intelekto (DI) sistemų klasifikavimo sistemą, kad įvertintų dirbtinio intelekto poveikį inovacijoms, našumui ir įgūdžiams, taip pat jo poveikį žmogaus teisėms, privatumui, gerovei, aplinkai, demokratijai, sveikatai ir darbo vietų kokybei. Tačiau dirbtinis intelektas taip pat gali daryti neigiamą poveikį ir sustiprinti rasinį šališkumą bei šališkumą dėl lyties, taip pat gali būti naudojamas dezinformacijai, propagandai, tapatybės vagystėms, sekimui, šnipinėjimo programoms, automatizuotiems ginklams ir kitiems dideliems pavojams. Šia tinklalaide siekiama atsakyti į klausimą, kokių veiksmų reikia imtis, kad būtų galima kontroliuoti šią riziką. 

Šioje EBPO tinklalaidėje „Technofile“ klausytojams pateikiama EBPO ekspertų informatyvios patirties DI tema. Šiame epizode „Technofile“ vedėjas Christopher Mooney kviečia EBPO Skaitmeninės ekonomikos politikos DI skyriaus ir EBPO politikos apžvalgos DI skyriaus vadovę Karine Perset ir EBPO DI klasifikavimo ir rizikos vertinimo darbo grupės vienas iš pirmininkų dr. Sebastian Hallensleben atsakyti į klausimus apie dirbtinio intelekto ir dirbtinio intelekto sistemų apibrėžtį, kodėl reikalinga EBPO klasifikavimo sistema, sistemos struktūrą, tolesnius veiksmus po sistemos sukūrimo, dirbtinio intelekto etiką ir kitus svarbius klausimus.

 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Dirbtinis intelektas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos neklasifikuojami kitur
Metodika

Tinklalaidė suteikia savo klausytojams EBPO ekspertų įžvalgų apie tai, kas yra dirbtinis intelektas ir DI sistemos, kodėl reikia sukurti sistemą, kokia galima rizika ir kokių tolesnių veiksmų reikia imtis siekiant ją sumažinti.

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė