„SecureSME“ priemonė (ENISA)

2022-08-08

Priemonė „SecureSME“ yra nauja interaktyvi internetinė priemonė, specialiai skirta MVĮ. Priemonės, kurią 2021 m. rugsėjo 8 d. pradėjo kurti Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra (ENISA), tikslas – teikti praktinę paramą MVĮ ieškant įvairių ENISA patarimų, gairių, priemonių, ataskaitų ir rekomendacijų. MVĮ sudaro apie 99 proc. ES įmonių, kuriose dirba milijonai žmonių. Tačiau joms dažnai trūksta išteklių ir priemonių, kad būtų galima nustatyti kibernetinius išpuolius ir nenukentėti nuo kibernetinių nusikaltimų.

Todėl ši priemonė bus vieno langelio principu veikianti Europos MVĮ skirta priemonė, padėsianti joms patogiu ir paprastu būdu teikti kibernetinio saugumo rekomendacijas ir gaires. Joje taip pat pripažįstamas COVID-19 pandemijos poveikis Europos įmonėms, dėl kurios jos turi ieškoti naujų skaitmeninių sprendimų. 

Ką siūlo ši priemonė? 

Naujų technologijų ir skaitmeninių sprendimų priėmimas turi būti neatsiejamas nuo saugumo, o MVĮ sunkiai sekasi pasiekti šią pusiausvyrą, daugiausia dėl to, kad trūksta finansavimo ir kibernetinio saugumo gairių, kurių reikia laikytis.  Tačiau kibernetinis saugumas nebūtinai turi būti brangus, jis turėtų kai kurias priemones, kurioms nereikia didelio finansavimo, lengva įgyvendinti net ir toms organizacijoms, kurios dar nėra tokios skaitmenizuotos. Naujojoje ENISA platformoje kaupiami ir praktiniai kibernetinės higienos patarimai.

MVĮ taip pat gali naudotis vaizdo saugykla, kibernetinio saugumo strategijos ir įgyvendinimo gairių rinkiniu, priemonėmis ir patarimais, ryšiais su atitinkamomis nacionalinėmis institucijomis, atsakingomis už kibernetinio saugumo įgyvendinimą nacionaliniu lygmeniu, ir vertingomis nuorodomis į MVĮ tinkamus ES finansuojamus projektus. Kitos ypatybės yra šios: ataskaitos, tyrimai ir darbo dokumentai, vadovai ir rekomendacijos, internetinės komunikacijos priemonės, praktiniai seminarai. 

Platformoje taip pat pateikiamas trumpas kibernetinio saugumo vadovas, t. y. lankstinukas „12 žingsnių jūsų verslui apsaugoti“, kuriame pateikiamos aukštesnio lygio gairės internetinių sistemų ir paslaugų apsaugai. Vadovas parengtas ne tik anglų, bet ir keliomis ES kalbomis, įskaitant čekų, vokiečių, graikų, ispanų, prancūzų, italų, latvių, lenkų, portugalų ir rumunų kalbas.

Ką dar galite ten rasti?

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Kompiuterio panaudojimas
Duomenų bazių ir tinklų projektavimas ir administravimas
Programinės įrangos ir programų kūrimas ir analizė
Metodika

Priemonė "SecureSME" buvo sukurta po to, kai 2021 m. birželio mėn. ENISA paskelbė MVĮ skirtą kibernetinio saugumo ataskaitą. Ataskaitoje MVĮ patariama, kaip įveikti kibernetinio saugumo iššūkius, susijusius su COVID-19 pandemija Europoje ir veiklos tęstinumo sutrikimais. 

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Tikslinė kalba
Čekų
Anglų
Prancūzų
Vokiečių
Graikų
Italų
Latvių
Lenkų
Portugalų
Ispanų
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė