"Skills-OVATE": įgūdžių internetinė laisvų darbo vietų analizės priemonė Europai

2022-08-03

"Skills-OVATE": Europos įgūdžių internetinė laisvų darbo vietų analizės priemonė yra internetinė priemonė, kurią sukūrė Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) ir kuria siekiama suteikti įžvalgų apie darbo vietas visoje Europoje. Ši priemonė yra dalis projekto, kurį vykdo CEDEFOP, kad išanalizuotų informaciją, gautą iš darbo skelbimų internete 28 Europos šalyse, ir atkreiptų dėmesį į įgūdžius ir darbo vaidmenis, kurių labiausiai siekia darbdaviai. "Skills-OVATE" yra Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato (EMPL GD) ir CEDEFOP iniciatyvos „Įgūdžių panorama“, kuria siekiama suteikti Europos piliečiams įžvalgų apie užimtumo tendencijas ir užimtumą, dalis. 

Nuo 2018 m. liepos iki 2020 m. gruodžio siekiant sukurti internetinę priemonę buvo surinkta ir išanalizuota daugiau kaip 100 mln. internetinių darbo skelbimų. Aktualiausi ir paklausiausi įgūdžiai ir profesijos buvo atrinkti ir vėliau išanalizuoti pagal bendrai nustatytas kvalifikacijos sistemas, pvz., ISCO-08 (profesinei veiklai) arba ESCO (įgūdžiams). "Skills-OVATE" šią informaciją vizualizuoja vartotojui patogiu būdu, kad būtų galima susidaryti išsamų vaizdą apie įgūdžių poreikius ir pasiūlą tam tikruose regionuose, vietovėse, miestuose ir valstybėse narėse. Vizualizavimo rodikliai priemonėje visada grindžiami per praėjusius metus surinktais duomenimis ir kiekvienos iš 28 šalių ataskaitomis. 

"Skills-OVATE" suteikia išsamios informacijos apie darbo vietas ir įgūdžių paklausą darbdaviams, remiantis internetiniais darbo skelbimais 28 Europos šalyse. Informacija grindžiama įvairiais įvairios kilmės šaltiniais, įskaitant privačius darbo portalus, valstybinių užimtumo tarnybų portalus, įdarbinimo ir vyriausybines agentūras, internetinius laikraščius ir įmonių darbo lentas. "Skills-OVATE" atnaujinami 4 kartus per metus, pagrindinių kintamųjų metiniai vidurkiai skelbiami specialioje CEDEFOP įgūdžių švieslentėje.

Trys pagrindiniai darbo vietų kūrimo sektoriai Europoje 2020 m. buvo gamyba, administracinės paslaugos ir profesinės paslaugos. 

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Remiantis bendromis ir tarptautiniu mastu pripažintomis profesinių, švietimo, įgūdžių ir kt. kvalifikacijų sąrangomis: ESCO, ISCO-08. 

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
ES institucijų