Saugesnio interneto dienos renginiai visoje Lietuvoje

2022-02-01
-
Saugesnio interneto dienos kvietimas

Vasario 8 d. vyksianti Saugesnio interneto diena minima jau beveik 200 pasaulio šalių. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje šiai iniciatyvai jau tradiciškai skiriama visa savaitė, kurios metu viešosios bibliotekos, mokyklos bei kitos organizacijos rengia įvairias šviečiamąsias veiklas ir tiesiogines interneto transliacijas tiek vaikams ir jaunimui, tiek vyresnio amžiaus žmonėms skirtomis saugumo temomis. Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į aktualias problemas internete, edukuoti visuomenę opiausiomis temomis bei skatinti nuolat domėtis, kaip internete išlikti saugiems.

Jau daugelį metų viešosios bibliotekos aktyviai prisideda sprendžiant aktualiausias asmens saugumo ir privatumo problemas. Saugesnio interneto savaitės metu jose vyksta gausybė renginių įvairioms amžiaus grupėms.

Tiems, kurie nori dar pagilinti žinias, rekomenduojama mokomoji medžiaga www.epilietis.eu. Savarankiškuose mokymuose aptariami etiško bendravimo principai internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugos klausimai, informacijos apsauga išmaniajame telefone, taip pat nagrinėjama apsauga nuo interneto grėsmių bei saugaus elgesio socialiniuose tinkluose ypatumai.

O kas vyksta visoje šalyje – sužinoti galima akcijos koordinatoriaus Lietuvos saugesnio interneto centro svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.

Kurkime geresnį internetą kartu!

Įvykio detalės

Tikslinė kalba
Lietuvių
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Išsilavinimą apimančios tarpdalykinės programos ir kvalifikacijos
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Lietuva
Įvykio parametrai
Mišrusis
Įvykio organizatorius