Liepos 5 d. Europos Komisija priėmė Naują Europos inovacijų darbotvarkę, kad Europa taptų lydere naujų giliųjų technologijų inovacijų ir startuolių priešakyje. Ji padės Europai kurti naujas technologijas, kurios padės spręsti svarbiausias visuomenės problemas ir pateikti jas rinkai. Naująja Europos inovacijų darbotvarke siekiama, kad Europa taptų lydere pasaulinėje inovacijų aplinkoje.
Pirmaudama inovacijų srityje, visų pirma giliųjų technologijų inovacijų, kurioms reikia proveržio mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros ir didelių kapitalo investicijų, srityje, Europa stiprins savo vaidmenį formuojant dvigubą pertvarką. Giliųjų technologijų inovacijos padės Europai pirmauti technologijų srityje ir kurti novatoriškus visuomenės uždavinių, pavyzdžiui, klimato kaitos ir kibernetinių grėsmių, sprendimus.
Už prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą atsakinga vykdomoji pirmininko pavaduotoja Margrethe Vestager sakė: „Turime stiprinti savo inovacijų ekosistemas, kad sukurtume į žmogų orientuotas technologijas. Ši nauja inovacijų darbotvarkė grindžiama per pastaruosius metus jau atliktu dideliu darbu inovacijų srityje ir padės mums paspartinti skaitmeninę ir žaliąją pertvarką. Darbotvarkė grindžiama skaitmeninėmis, fizinėmis ir biologinėmis sritimis ir padės mums spręsti labiausiai degančias problemas, pavyzdžiui, panaikinti priklausomybę nuo iškastinio kuro arba tvariai užtikrinti maisto tiekimą.“
Už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Mariya Gabriel sakė: „Naująja Europos inovacijų darbotvarke bus užtikrinta, kad novatoriai, startuoliai ir veiklą plečiančios įmonės, jų novatoriškos įmonės taptų pasaulio inovacijų lyderiais. Daugiau kaip metus konsultavosime su suinteresuotaisiais subjektais, pavyzdžiui, inovacijų ekosistemų lyderiais, startuoliais, vienaragiais, moterimis steigėjomis, kapitalo rizikos srityje dirbančiomis moterimis, universitetais ir įmonėmis. Kartu sieksime, kad Europa taptų pasaulinių giliųjų technologijų inovacijų ir startuolių varomąja jėga.“
Naujojoje inovacijų darbotvarkėje visų pirma numatoma:
• gerinti Europos startuolių ir veiklą plečiančių įmonių galimybes gauti finansavimą;
• bandomoji reglamentavimo aplinka, kad novatoriai galėtų eksperimentuoti su naujomis idėjomis;
• parama „regioninių inovacijų slėnių“ kūrimui;
• pritraukti ir išlaikyti talentus Europoje, didinti paramą moterims novatorėms ir diegti inovacijas startuolių darbuotojų išteklių pasirinkimo galimybių srityje;
• didinti politinę paramą valstybėms narėms.
Naujojoje Europos inovacijų darbotvarkėje nustatyti 25 tiksliniai veiksmai pagal penkias pavyzdines iniciatyvas:
• finansuoti veiklą plečiančias įmones;
• sudaryti sąlygas inovacijoms pasitelkiant eksperimentų erdves ir viešuosius pirkimus;
• Europos inovacijų ekosistemų inovacijų spartinimas ir stiprinimas visoje ES;
• giliųjų technologijų talentų skatinimas, pritraukimas ir išlaikymas;
• politikos formavimo priemonių tobulinimas.
Susipažinkite su visa darbotvarke ir veiksmų planu.
© Adobe Stock