Suomijos tyrėjai rengia mokymo programą, kad kibernetinis saugumas taptų pilietiniu įgūdžiu ES

2022-09-12

Kaip kibernetinis saugumas gali tapti kiekvieno piliečio įgūdžiu? Suomijos transporto ir ryšių ministerija ir Aalto universitetas deda visapusiškas pastangas, kad parengtų švietimo paketą, skirtą kibernetinio saugumo švietimui ES valstybėse narėse remti. Pagal ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę Suomija sudarė trejų metų trukmės projekto susitarimą.

Kadangi mūsų visuomenė tampa vis labiau skaitmenizuota, kibernetiniam saugumui tenka vis svarbesnis vaidmuo ir jis apima vis daugiau piliečių gyvenimo aspektų, todėl informuotumas apie kibernetines grėsmes ir su tuo susiję reikalingi pilietiniai įgūdžiai tampa vis reikalingesni. Dėl šios priežasties pradėtas plataus užmojo trejų metų trukmės projektas, finansuojamas ES atkūrimo ir atsparumo priemonės lėšomis.

"Suprasti informacijos saugumo pagrindus tampa vis svarbiau, o skaitmeninis raštingumas apskritai yra pilietinis įgūdis šiuolaikinėje skaitmeninėje visuomenėje", - sako Aalto universiteto kibernetinio saugumo praktikos profesorius ir projekto vadovas Jarno Limnéll.

Aalto universiteto tyrėjų komanda savo darbą pradėjo nuo paieškos, kokia praktika ir medžiaga šiuo metu naudojama ES valstybių narių piliečiams mokyti kibernetinio saugumo įgūdžių. Projekto komanda, remdamasi plačia Aalto universiteto patirtimi, kurs inovatyvias kibernetinio saugumo mokymo strategijas, pavyzdžiui, žaidybinimo, naudojant žaidimo vaizdinius ir tekstinius komponentus mokymosi motyvacijai skatinti.

Koks bus galutinis projekto tikslas?

Įgyvendinant projektą parengta medžiaga bus paskelbta atviroje interneto svetainėje, prieinamoje visomis ES kalbomis, kurioje piliečiai bus mokomi kibernetinio saugumo įgūdžių. Mokomoji medžiaga bus praktiška ir paprasta naudoti, joje bus atsižvelgiama į konkrečius įvairių amžiaus grupių poreikius. Ankstyvoji naudotojų patirtis suteiks svarbios informacijos apie faktinį žaidimo ir šviečiamosios medžiagos diegimą.

 

© rh2010 – stock.adobe.com

Apie naujieną

Autorius
https://digital-skills-jobs.europa.eu/node/4473
Skaitmeninė technologija, specializacija
Kibernetinė sauga
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė