Estijos IT akademija

2022-07-22

IT akademija yra 2012 m. pradėta Estijos vyriausybės, universitetų, profesinių mokyklų ir informacinių ir ryšių technologijų srities verslininkų bendradarbiavimo programa, kuria siekiama gerinti su IRT susijusio švietimo kokybę, plėtoti mokslinius tyrimus šioje srityje ir užtikrinti skaitmeninių įgūdžių turinčią darbo jėgą. Nustatant programos tikslus atsižvelgiama į, viena vertus, nacionalinės darbo rinkos ir visuomenės poreikius ir, kita vertus, universitetų ir profesinių mokyklų kompetenciją.

IT akademiją koordinuoja Estijos švietimo ir jaunimo reikalų taryba (Harno). Harno administruoja IT akademijos programą, teikia konsultacijas ir stebi profesinį bei aukštąjį mokslą, atlieka mokslinius tyrimus ir analizę bei koordinuoja partnerių bendradarbiavimą.

Pagrindiniai programos tikslai – užtikrinti, kad:

  1. Estijos švietimo sistemoje būtų numatytos tinkamos programos, skirtos mokyti specialistus IRT įgūdžių ir žinių, atitinkančių nacionalinės darbo rinkos poreikius;
  2. Estijoje siūlomas IRT švietimas ir moksliniai tyrimai būtų aukšto lygio ir tvarūs;
  3. IRT specialistai taip pat ugdytų su konkrečiais sektoriais susijusius gebėjimus, skirtus įvairiems sektoriams.

IT akademija turi tris veiklos sritis, kuriose daugiausia dėmesio skiriama moksliniams tyrimams, aukštajam mokslui ir profesiniam rengimui IRT temomis.

Profesinio rengimo srityje pagrindinis tikslas – gerinti profesinio vidurinio ugdymo kokybę, kad šios programos taptų patrauklesnės, mokymo programos ir mokymas būtų aukštos kokybės, o studentai toliau studijuotų pagal aukštojo mokslo programas po studijų baigimo. Veikla apima mokymo programų rengimą, mokymo kokybės gerinimą, bendradarbiavimo su aukštojo mokslo įstaigomis ir verslininkais skatinimą, mokomosios medžiagos rengimą ir t. t.

Aukštojo mokslo srityje siekiama užtikrinti, kad absolventų įgūdžiai atitiktų nacionalinius darbo rinkos ir ekonomikos vystymosi poreikius. Šios srities veikla apima mokymo programų rengimą, mokymo kokybės gerinimą, bendradarbiavimo su verslininkais skatinimą ir naujų mokymo ir studijų metodikų įgyvendinimą.

Galiausiai, kalbant apie mokslinius tyrimus, pagrindinis tikslas – didinti pajėgumus, susieti mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą su mokymo veikla visais aukštojo mokslo lygmenimis ir plėtoti bendradarbiavimą su įmonėmis ir verslininkais. Tikslinės mokslinių tyrimų sritys yra dirbtinis intelektas ir mašinų mokymasis, duomenų mokslas ir didieji duomenys, robotų ir žmonių sąveika ir daiktų internetas pramoniniuose procesuose, programinės įrangos, aparatinės įrangos ir sistemų saugumas ir patikimumas; skaitmeninės transformacijos ir mokymosi visą gyvenimą veikla.

Dėl kitos nacionalinės veiklos, vykdomos pagal šį metodą (pvz., ProgeTiger programos) vienas iš devynių Estijos studentų nusprendžia studijuoti IRT bakalauro ir aukštojo mokslo lygmenimis. Be to, per pastaruosius 10 metų IRT magistrantūros lygmeniu renkančių asmenų skaičius augo sparčiau – vienas iš septynių studentų studijuoja magistrantūros studijas IRT srityje.

Apie šią patirtį

Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai darbo rinkai
Skaitmeniniai įgūdžiai IRT specialistams
Skaitmeniniai įgūdžiai švietimui
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninis ekspertas
Geografinė taikymo sritis - šalis
Estija
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Asmeniniai įgūdžiai ir tobulėjimas
Švietimas (plačiosios programos)
Darbo organizavimas
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Iniciatyvos rūšis
Nacionalinė
Finansavimo rūšis
Viešas
Data
-