EBPO transliacijos: Ar skaitmeninės žiniasklaidos raštingumas yra atsakymas į mūsų dezinformacijos problemas?

2022-09-07

Kritinis mąstymas dar niekada nebuvo toks... kritiškai svarbus. Kaip atskirti faktus nuo nuomonės, kai internete tiek daug netikslios medžiagos? Kas yra tiesa? Kas yra dezinformacija? Ši EBPO siūloma transliacija padės jums atsakyti į šiuos ir daugelį kitų klausimų.

Švietimas gali padėti suprasti, kaip patikrinti šaltinius, užduoti patikslinamuosius klausimus ir suvokti, kaip algoritmai veikia informaciją, kurią gauname per švietimą. O kadangi viso to nereikia mokyti STEM pagrįstose informatikos pamokose, skaitmeninės medijos ir algoritminio raštingumo temas galima sumaniai įtraukti į visas mokymo programas.

Apie tai diskutuoja Kara Brissin-Boivin, Kanados skaitmeninio ir medijų raštingumo centro "Mediasmarts" tyrimų direktorė, ir naujausio darbo dokumento apie skaitmeninį medijų raštingumą autorius, EBPO analitikas Jordanas Hillas. Jie kalbėsis apie tai, ką turėtų reikšti kritinis mąstymas XXI amžiuje.

EBPO transliacijų ciklas

EBPO parengė keletą trumpų transliacijų, skirtų aptarti, kaip galime padėti formuoti geresnę politiką geresniam gyvenimui. Kiekviename maždaug 15 minučių trukmės epizode EBPO ir išorės ekspertai aptars nelygybę ir integracinį augimą, skaitmeninę transformaciją, socialinius pokyčius, aplinką, tarptautinį bendradarbiavimą ir kt.

Mokymo informacija

Skaitmeninių įgūdžių lygis
Pagrindiniai įgūdžiai
Tarpiniai įgūdžiai
Išplėstiniai įgūdžiai
Skaitmeninė technologija, specializacija
Skaitmeniniai įgūdžiai
Geografinė taikymo sritis - šalis
Europos sąjunga
Ne ES
Industrija - švietimo ir mokymo sritis
Garso ir vaizdo technika bei žiniasklaidos produkcija
Informacinės ir komunikacinės technologijos (IKT) (plačiosios programos)
Metodika

Tinklaveikos diskusija su aukšto lygio ekspertais

Organizacija
Skaitmeninio ištekliaus tipas
Kita mokymo medžiaga
Tikslinė auditorija
Skaitmeniniai įgūdžiai visiems
Tikslinė kalba
Anglų
Iniciatyvos rūšis
Tarptautinė